آتیلا حجازی: پرسپولیس قهرمان ایران است، مگر می‌شود تیم ضعیفی باشد؟

آتیلا حجازی: پرسپولیس قهرمان ایران است، مگر می‌شود تیم ضعیفی باشد؟

خبرورزشی/ لیگ برتر ایران؛ آتیلا حجازی در خصوص تساوی ۲-۲ استقلال و پرسپولیس در دربی ۹۴ و همچنین شرایط این تیم مصاحبه ای انجام داده که در ادامه می‌خوانید:‌

*استقلال معمولا در هر بازی چند موقعیت گل دارد ولی نمی‌دانم چرا استقلال در این بازی در نود دقیقه یک موقعیت نیمه‌جدی هم نداشت و فاصله خطوط این تیم بسیار زیاد بود.

*استقلال در این بازی برنامه خاصی نداشت، جز اینکه بازیکنان از هر کجا که توپ را می‌گرفتند، آن را به مهدی قائدی یا وریا غفوری می‌فرستادند.

*وقتی تیمی از حریفش عقب می‌افتد حداقل تغییر آهنگ می‌دهد یا تاکتیکش را عوض می‌کند ولی این چیزها را در استقلال ندیدیم. استقلال نه تنها برنامه خاصی نداشت بلکه پلن جایگزین هم نداشت و اگر نبوغ قائدی نبود، ۳ امتیاز به پرسپولیس می‌رسید.

*نمی‌دانم دلیل آمدن دیابانه به زمین آن هم در شروع نیمه دوم چه بود، این در حالی است که استقلال با یک گل از حریفش جلو بود و مشخص نیست چرا در شروع نیمه دوم استقلال با سه مهاجم بازی کرد. واقعا نمی‌دانم برخی تغییرات چه دلیلی داشت و استقلال در خیلی از لحظات بازی سردرگم بود. جالب اینجا است که استقلال در این بازی موقعیت گل نداشت و این موضوع عجیب بود. در طرف مقابل پرسپولیس چند موقعیت مهم را از دست داد و اگر نوراللهی موقعیت‌ها را تبدیل به گل می‌کرد شکست سختی در انتظار استقلال بود.

*استقلال پرمهره‌ترین تیم ایران است و اکثر نیمکت‌نشین‌های این تیم می‌توانند در تیم‌های دیگر ستاره باشند و آن تیم‌ها را بچرخانند اما در این بازی حرفی برای گفتن نداشت. در طرف مقابل پرسپولیس از لحاظ بازیکن شرایط متفاوتی نسبت به استقلال داشت ولی شاگردان یحیی گل‌محمدی در این بازی با برنامه‌تر و هماهنگ‌تر فوتبال بازی کردند.

*حرف‌های پیروز قربانی در مورد پرسپولیس درست بود. مگر می‌شود که یک تیم چهار فصل پیاپی قهرمان شود و در فاصله دو سال به فینال لیگ قهرمانان برسد و تیم ضعیفی باشد؟ من هم دوست ندارم حرفی بزنم که حقیقت نداشته باشد، آیا می‌توان بگویم که پرسپولیس در دربی شانس آورد که نباخت، می‌توانم بگویم استقلال عالی بازی کرد؟

*استقلال را دوست دارم و آرزویم قهرمانی این تیم در لیگ برتر است. امیدوارم استقلال دیگر چنین نمایشی نداشته باشد هر چند این موضوع طبیعی است که یک تیم در برخی از بازی‌ها نمایش راضی کننده‌ای نداشته باشد. استقلال اگر قهرمانی می‌خواهد باید سبک بازی‌اش را عوض کند و نباید فقط به مهدی قائدی متکی باشد. برای این تیم، بازیکنان و مربیانش آرزوی بهترین‌ها را دارم.