آرش رضاوند: دفاع برای تیمی که جلو افتاده در دربی طبیعی است

آرش رضاوند: دفاع برای تیمی که جلو افتاده در دربی طبیعی است

خبرورزشیسعید شاه‌نظری؛ آرش رضاوند هافبک استقلال برای چهارمین بار دربی پایتخت را تجربه کرد که سومین حضور او به عنوان یار اصلی بود. او در خصوص شرایط متفاوت این بازی با ما صحبت کرد…

دو تیم پیش از دربی کم گل خورده بودند ولی چرا این بازی پرگل شد؟
گل زودهنگام ما معادلات را عوض کرد و به دلیل فشار بازی ما عقب کشیدیم و اشتباهات پرتعداد ما بازیکنان باعث شد پرسپولیس موقعیت‌های زیادی داشته باشد..

در دربی بدون تماشاگر فشار از چه روی بازیکنان بود؟
دربی شرایط خاص خودش را دارد. قبل از بازی بازیکنان جدید ما هم فکر می‌کردند استرس نداشته باشند اما در جریان بازی که قرار گرفتند تازه فشار روانی دربی را متوجه شدند. عقب کشیدن در دربی یک امر طبیعی است و شما دیدید که پرسپولیس وقتی جلو افتاد عقب کشید.

نیمه دوم به نظر می‌رسید دنبال گل‌های بیشتر بودید ولی نتیجه نداد.
همین تاکتیک برای ما در بازی با ماشین‌سازی جواب داد و در یک بازی هم ممکن است جواب ندهد. به نظرم بیشتر اشتباهات فردی داشتیم تا اشتباهات تاکتیکی.

به نظر می‌رسید استقلالی‌ها از تساوی بیشتر از پرسپولیس راضی هستند.
خوشحالی بچه‌ها در لحظه آخر طبیعی بود اما به من که باشد نمی‌خواهیم هیچ وقت این دربی را به خاطر بیاورم. اگر توپ قایدی چند سانت جابه‌جا می‌شد ما باخته بودیم اما دربی تمام شده و ما همه چیز را فراموش کردیم تا بتوانیم برای بازی‌های آینده و صدرنشینی تمرکز کنیم.

پدر تو یک استقلالی قدیمی است و اگر می‌باختید چه رفتاری با تو در خانه داشت؟
خدا را شکر که نتیجه بدی رقم نخورد اما اگر استقلال در هر بازی ببازد تا دو روز نه من و نه پدر حوصله حرف زدن نداریم.

با توجه به نتایجی که تا به حال کسب کرده‌اید استقلال این فصل قهرمان می‌شود؟
ما بازی به بازی جلو می‌رویم و به نتایج قبلی توجهی نداریم. این استقلال توانایی بالایی دارد و اگر برایش حاشیه‌سازی نکنند و تیم ما را اذیت نکنند به امید خدا قهرمان هم می‌شویم.