آزادکار المپیکی کشورمان در وزن جدید به میدان رفت

آزادکار المپیکی کشورمان در وزن جدید به میدان رفت

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اطری یکی از آزادکاران باتجربه و عنواندار کشتی ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بود که با وجود انگیزه بالا نتوانست در این میدان بزرگ بدرخشد. او که مدتهاست با دغدغه تغییر وزن و رفتن به وزن بالاتر روبروست سرانجام در رقابتهای لیگ برتر توانست به هدفش برسد و خودش را در وزن ۶۱ کیلوگرم محک بزند.

در همین راستا اطری که با دوبنده تیم فولادین ذوب آمل در لیگ برتر کشتی گرفت اظهار داشت: با نظر پژمان درستکار سرمربی تیم ملی تصمیم گرفتم در وزن ۶۱ کیلوگرم در لیگ به میدان بروم که فکر می‌کنم این موضوع می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به نفع من باشد.

وی افزود: البته هنوز به دلیل کم بودن وزنم نسبت به مدعیان وزن ۶۱ کیلوگرم باید تمرین و برنامه ریزی کنم، اما مطمئنم می‌توانم در صورت رسیدن به وزن مطلوب و ارتقای شرایط فیزیکی در برابر مدعیان این وزن بهتر عمل کنم.

اطری ادامه داد: تمریناتم را از حدود یکماه پیش استارت زدم و به سرمربی تیم اعلام کردم تمایل دارم در وزن بالاتر کشتی بگیرم که وی نیز موافقت کرد. البته طبیعی بود که بعد از المپیک نتوانستم به تمرینات سنگیم بپردازم و به همین دلیل فعلاً بدنم سنگین است، اما در لیگ به میدان رفتم و متوجه شدم که می‌توانم رفته رفته در وزن جدید جا بیافتم.

آزادکار المپیکی کشورمان در پایان به تصمیم نهایی خود در خصوص تغییر وزن اشاره کرد و گفت: فعلاً که هنوز چیزی قطعی نشده و در حال محک زدن خودم هستم. از سوئی دیگر شاید در مرحله نهایی لیگ با توجه ۲ کیلوگرم ارفاق وزن و همچنین تصمیم کادر فنی تیم فولادین ذوب آمل دوباره در وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی بگیرم.

منبع : مهر