آغاز اردوی فرنگی‌کاران از امروز/ آزادکاران در راه کرواسی

آغاز اردوی فرنگی‌کاران از امروز/ آزادکاران در راه کرواسی

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی در تورنمنت رنکینگ‌دار زاگرب از ۲۰ تا ۲۵ دی در کرواسی برگزار می‌شود و طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی ۱۱ آزادکار و ۵ فرنگی‌کار از ایران در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت.

بر این اساس دانیال سهرابی در ۶۷ کیلوگرم، امیر عبدی در ۷۷ کیلوگرم، علیرضا مُهمدی در ۸۷ کیلوگرم، مهدی بالی در ۹۷ کیلوگرم و فردین هدایتی در ۱۳۰ کیلوگرم کشتی‌گیران اعزامی به تورنمنت زاگرب هستند که از امروز به کمپ تیم‌های ملی خواهند آمد.

تورنمنت کرواسی اولین مسابقه رنکینگ‌دار ۲۰۲۴ است و در این مسابقه حسن رنگرز و حسن حسین زاده تیم ملی کشتی فرنگی را همراهی می‌کنند و به احتمال زیاد نفرات اعزامی به این مسابقات روز ۲۰ دی ماه تهران را به مقصد زاگراب ترک می‌کنند.

برنامه مسابقات کشتی فرنگی به شرح زیر است:

جمعه ۲۲ دی ماه: رقابت‌های اوزان ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی
شنبه ۲۳ دی ماه: رقابت‌های اوزان ۶۳ و ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی
یکشنبه ۲۴ دی ماه: رقابت‌های اوزان ۵۵، ۶۰، ۷۲، ۸۲، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی

مسابقات مقدماتی از ساعت ۱۲:۳۰ و رقابت‌های فینال و رده بندی از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران برگزار می‌شود.

همچنین رقابت‌های کشتی آزاد این رقابت‌ها هم از روز چهارشنبه هفته آینده (۲۰ دی) در ۶ وزن ۵۷، ۶۱، ۶۵، ۷۰، ۷۴ و ۸۶ کیلوگرم برگزار خواهد شد. شاگردان کاوه روز ۱۸ دی ماه تهران را به مقصد زاگراب ترک خواهند کرد. همچنین روز ۲۱ دی ماه نیز کشتی‌گیران اوزان ۷۹، ۹۲، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم روی تشک خواهند رفت.

نفرات اعزامی به تیم ملی کشتی آزاد رحمان عموزاد و عباس ابراهیم‌زاده در ۶۵ کیلوگرم، یونس امامی و حسین اباذری در ۷۴ کیلوگرم، محمد نخودی و عبدالله شیخ اعظمی در ۷۹ کیلوگرم، هادی وفایی‌پور در ۸۶ کیلوگرم، کامران قاسم‌پور و امیرعلی آذرپیرا در ۹۷ کیلوگرم و امیرحسین زارع و امیررضا معصومی در ۱۲۵ کیلوگرم در تورنمنت زاگرب کشتی بگیرند. در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع و امیررضا معصومی دو نماینده ایران در این مسابقات هستند که اگر زارع بتواند در این مسابقه برنده میدان شود در لیست کشتی آزاد برای حضور در المپیک قرار خواهد گرفت.