آغاز مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن «کووایران»/ورود یک میلیون دُز واکسن ایرانی کرونا در ماه جاری

آغاز مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن «کووایران»/ورود یک میلیون دُز واکسن ایرانی کرونا در ماه جاری

به گزارش خبرنگار سلامت فارس: مرحله سوم اجرای کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا با عنوان «کوو ایران برکت» امروز آغاز شد. 

در فاز سوم 20 هزار داوطلب برای انجام کارآزمایی مرحله سوم ثبت‌نام کردند. در مرحله سوم مینو محرز به عنوان اولین فرد در این کارآزمایی بالینی شرکت کرد.

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در این مراسم با اشاره به تهیه و اکسن کوو ایران، بیان داشت: فکر می‌کردیم از خرداد به تولید انبوه برسیم اما این اتفاق در اردیبهشت صورت گرفت و مرتب خطوط تولیدی ما در حال پیشرفت است و حتماً در اردیبهشت یک‌میلیون دز واکسن به وزارت بهداشت تحویل می‌دهیم تا این وزارتخانه خود اقدامات لازم را انجام دهد. 

وی ادامه داد: در خردادماه 3 تا 3.5 میلیون دز به وزارت بهداشت تحویل خواهیم داد، ضمن اینکه در تیرماه 12 میلیون دز آماده تحویل خواهیم داشت و در مردادماه این عدد را به 20 میلیون دز افزایش می‌دهیم، یعنی می‌توانیم ماهانه 20 تا 25 میلیون دز واکسن را تحویل وزارت بهداشت دهیم.

مخبر خاطرنشان کرد: از مرداد به بعد بین 20 تا 25 میلیون دز واکسن تولید می‌کنیم و فکر می‌کنیم تا پایان مرداد این عدد را به 30 میلیون دز واکسن برسانیم که تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد. 

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)  افزود: تا پایان تابستان 50 میلیون دز واکسن را تحویل ملت ایران خواهیم داد. 

انتهای پیام/