آمار جان باختگان کرونا در فارس به مرز ۹۰۰ نفر رسید

آمار جان باختگان کرونا در فارس به مرز ۹۰۰ نفر رسید

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-24

به گزارش تازه ترین ها، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان فارس تاکید کرد: متأسفانه ۸ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جان باختگان کرونا ویروس در فارس به ۸۹۶ نفر رسیده است.
وی میانگین سنی جان باختگان ناشی از کرونا ویروس در استان را ۶۷ سال اعلام کرد که ۵۹ درصد را مردان و ۴۱ درصد را بانوان به خود اختصاص داده‌اند.
معاون علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون، ۲۶۹ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۴۷ هزار و ۵۷۴ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.
دکتر همتی میانگین سنی مبتلایان به کرونا ویروس در فارس را نیز ۴۱ سال عنوان کرد و گفت: موارد ابتلاء به کووید ۱۹ در استان فارس را ۵۷ درصد مردان و ۴۳ درصد بانوان تشکیل می‌دهند.
او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدای شیوع تاکنون، ۴۴ هزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد.
دکتر همتی با اشاره به بستری ۶۹۲ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلاء به کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۸۸ بیمار کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان نزدیکی فصل پاییز و احتمال شیوع موج اول آنفلوآنزا، تاکید کرد: لازم است مردم با رعایت دستورات بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از سفرهای غیرضروری، پرهیز از حضور در مهمانی و تجمعات و شست و شوی منظم دست‌ها، ضمن حفظ سلامت خود، تیم‌های بهداشتی و درمانی را یاری رسانند.