آمار فوتی ها در پیک کنونی کرونا افزایش یافته است

آمار فوتی ها در پیک کنونی کرونا افزایش یافته است

به گزارش مهر، نوذر نخعی بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با بیان اینکه در سطح کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تا به حال ۵۶ نفر مورد قطعی فوتی داشته‌ایم افزود: آمار فوتی استان مانند آمار کشوری است اما در تعداد موارد مثبت ابتلاء به کرونا در جمعیت ۱۰۰ هزار نفر استان کرمان از کشور بیشتر است.

مشاور ارشد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با اینکه آمار استان کرمان در تعداد ابتلاء نسبت به کشور بالاتر است اما در تعداد مرگ و میر بالاتر نیست.

نخعی یادآور شد: متأسفانه در پیک فعلی آمار مرگ و میر نسبت به پیک‌های قبلی بسیار بالاتر بوده و روزانه قریب به ۵۰۰ مرگ در کشور داشتیم اما در حال حاضر آمار رو به کاهش می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه معمولاً بین ۸ تا ۱۲ روز بعد از انجام اقدامات برای قطع زنجیره کرونا آمار مرگ و میر و موارد بستری کاهش می‌یابد که تصادفی نیست و به صورت قطعی ثابت شده است، گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و تلاش مسئولان و کادر درمانی و اقدامات انجام شده شاهد کاهش ابتلاء به بیماری و مرگ و میر خواهیم بود.

نخعی با اشاره به اینکه کرمان در پیک دوم کروناست، گفت: اقدامات اثربخش دولتها برای مهار کرونا در سطح جهان شامل لغو گردهمایی‌های کوچک، مراسم ترحیم، عروسی، تعطیلی مراکز آموزشی و مدارس، لغو تجمع‌های بزرگ، تعطیلی مراکز آموزشی و مدارس آگاه سازی و اطلاع رسانی عمومی و … می‌باشد.