آمریکا به سیاست‌های پولی انبساطی معتاد شده و در حال نابود کرد دلار است

آمریکا به سیاست‌های پولی انبساطی معتاد شده و در حال نابود کرد دلار است

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-23

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل تازه ترین ها به نقل از راشاتودی، پیتر شف، کارشناس اقتصادی آمریکایی، می‌گوید پس از آنکه دونالد ترامپ مذاکره با کنگره برای اجرای بسته‌های کمک اقتصادی را تا پس از انتخابات کنار گذاشت بورس آمریکا شروع به ریزش کرد.

ترامپ حالا هم در تلاش است تا دموکرات‌ها را در موضوع بسته‌های محرک اقتصادی کنار بگذارد.

شف بر این باور است که جمهوری‌خواهان زمانی قافیه را باختند که پذیرفتند اجرای بسته‌های کمک اقتصادی خوب است.

وی ادامه داد بانک مرکزی آمریکا گفته تا زمانی که دولت اوراق قرضه بیشتری نفروشد دلار چاپ نخواهد کرد.

به عبارت دیگر این بانک از اجرای سیاست‌های پولی بیشتر تا زمانی که کنگره طرح جدید کمک اقتصادی را تصویب نکند خودداری کرده تا بتواند اوراق قرضه بیشتری برای تبدیل به پول داشته باشد.

شف که مدیرعامل مؤسسه یورو پسفیک کپیتال نیز هست، ادامه داد: پس از آنکه بورس آمریکا ریخت دونالد ترامپ با طرح این مطلب که به دنبال یک بسته کمک اقتصادی کوچکتر که شامل پرداخت 1200 دلار دیگر به مردم و خانوارهای فقیر و 25 میلیارد دلار کمک به شرکت‌های هواپیمایی است، به مجلس نمایندگان نشان داد که به دنبال توافق با آنهاست. این مسئله باعث شد تا مذاکرات مجددا از سر گرفته شود و جمهوری‌خواهان به تکاپو بیفتند.

این کارشناس اقتصادی می‌گوید حقیقت این است که ما به این خاطر به این سیاست‌های مصنوعی حمایتی نیاز داریم زیرا اقتصاد ضعیف است. به همین خاطر است که به این کمک‌ها نیاز دارد.

این معامله‌گر باسابقه بورس وال استریت می‌گوید شما نمی‌توانید بگویید که ما اقتصاد واقعا قوی‌ای داریم اما بعد بگویید که این اقتصاد به کمک‌های دولتی نیاز دارد. منظور من این است که یا اقتصاد قوی است که به بسته کمک اقتصادی نیاز نخواهد داشت و یا اینکه ضعیف است و به همین خاطر نیازمند اجرای بسته کمک اقتصادی است.

شف معتقد است البته اجرای بسته‌های کمک اقتصادی هم به قوی شدن اقتصاد آمریکا منجر نخواهد شد.

وی می‌گوید در واقع این اقدام با معتاد کردن و وابسته کردن یک اقتصاد ضعیف به بسته‌های محرک پولی آن را ضعیف‌تر می‌کند.

شف ادامه داد دولت و بانک مرکزی اینقدر به اجرای بسته‌های کمک اقتصادی ادامه خواهند داد تا دلار نابود شود و اقتصاد فرو بپاشد.

انتهای پیام/