ائتلاف «دولة القانون»: خروج نظامیان آمریکا از عراق، پایان‌بخش مهمترین بحران خاورمیانه است

ائتلاف «دولة القانون»: خروج نظامیان آمریکا از عراق، پایان‌بخش مهمترین بحران خاورمیانه است

  • تاریخ انتشار : 1399-10-25

فارس: «رعد الماس» از رهبران ائتلاف «دولة القانون» عراق بار دیگر بر لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکایی ازخاک این کشور تأکید کرد.

الماس که نماینده پیشین پارلمان عراق بوده، به پایگاه خبری المعلومه گفت: «تمامی گروههای ملی‌گرا در عراق، خطر باقی ماندن نیروهای آمریکایی در پایگاههای نظامی» خود در عراق را می‌دانند.

وی تصریح کرد، نظامیان آمریکایی، «در بسیاری از کشتارهای فجیع علیه دهها نفر از شهدای سرویسهای امنیتی و الحشد به ویژه فرماندهان پیروزی دست دارند».

مقصود وی از فرماندهان پیروزی، شهیدان سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی و شماری از همرزمانشان است که در جاده فرودگاه بغداد در سوم ژانویه ۲۰۲۰، در حملات هوایی آمریکا به شهادت رسیدند.

این سیاستمدار عراقی ادامه داد، خروج نظامیان آمریکا از عراق، به مهمترین بحران خاورمیانه پایان خواهد داد و مانع از آن خواهد شد که عراق به عرصه تقابل و درگیری بدل شده و افراد بی‌گناه دیگری کشته شوند.

الماس خاطر نشان کرد، همه طیفهای جامعه عراق، به خاطر اقدامات منفی که نیروهای آمریکایی در عراق انجام دادند، از اهمیت خروج این نیروها آگاه هستند.

وی تصریح کرد، عقب‌نشینی هر گروه سیاسی از حمایت مصوبه اخراج نظامیان آمریکایی، «خودکشی سیاسی» است و در این صورت، موقعیت دشواری در برابر ملت عراق خواهد داشت.

این مسئول دولی القانون در پایان تأکید کرد که دولت عراق باید تا پیش از انتخابات، به سرعت مصوبه اخراج عناصر آمریکایی را اجرایی کند.

اخبار مهم ایران و جهان/ص