ابتلای ۱۱ شهروند اندیمشکی در یک مراسم فاتحه‌خوانی

ابتلای ۱۱ شهروند اندیمشکی در یک مراسم فاتحه‌خوانی

یحیی میثم در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: برگزاری هر گونه مراسم شادی و عزا با توجه به شرایط خاص کرونایی سلامت عموم جامعه را در معرض خطر قرار خواهد داد و شهروندان باید از این اقدام مخاطره انگیز پرهیز کنند.

وی با اشاره به وضعیت نارنجی در شهرستان اندیمشک، افزود: در شرایط پاندومی‌ها رفتار شهروندان بسیار مهم بوده و در صورت غفلت وضعیت شکننده و بسیار سخت می‌شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان اندیمشک با اشاره به طرح رهگیری بیماران در قالب طرح شهید سلیمانی در اندیمشک، گفت: در قالب طرح شهید سلیمانی مشخص شد که یک مراسم فاتحه‌خوانی در شهرستان اندیمشک ۱۱ نفر اندیمشکی را به کرونا مبتلا کرد.

وی ادامه داد: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مؤثرترین راه برای کنترل کرونا و قطع زنجیره انتقال کووید- ۱۹ است که این امر نیازمند مشارکت شهروندان در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

میثم تصریح کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، شست‌وشوی مرتب دستان، ضدعفونی سطوح مشترک از قبیل کلیدهای آسانسور، دستگیره‌های درب و تهویه مناسب فضاهای سرپوشیده از روش‌های مؤثر در قطع زنجیره کرونا ویروس است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان اندیمشک با تأکید بر لزوم پرهیز شهروندان از ترددهای غیرضروری، گفت: مصوبات ستاد ملی کرونا برای مهار شیوع ویروس کرونا توسط اصناف و شهروندان به طور کامل و صحیح باید انجام شود.