ابراز امیدواری برای ابلاغ اصلاحیه قانون مالیات بر خانه‌های خالی تا اول مهر ماه/ابهامات شورای نگهبان برطرف شد

ابراز امیدواری برای ابلاغ اصلاحیه قانون مالیات بر خانه‌های خالی تا اول مهر ماه/ابهامات شورای نگهبان برطرف شد

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-19

سید احسان خاندوزی، نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، ضمن اشاره به روند تصویب قانون مالیات بر خانه‌های خالی گفت: ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم که بین عامه مردم با نام قانون مالیات بر خانه‌های خالی شناخته می‌شود، 15 مردادماه سال جاری در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و به شورای نگهبان ارسال شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در بیان ابهامات وارد شده از سوی شورای نگهبان نسبت به طرح مالیات بر خانه‌های خال، تصریح کرد: 18 شهریور ماه سال جاری، جلسه کمیسیون اقتصادی با حضور نمایندگان شورای نگهبان به منظور رفع ایرادات و ابهامات مطرح شده تشکیل شد و در این جلسه تمامی موارد مد نظر شورای نگهبان برطرف شد.

*مالیات بر خانه‌های خالی، منتظر تایید دوباره در مجلس

وی، افزود: در حال حاضر طرح مالیات بر خانه‌های خالی به صحن علنی مجلس ارجاع داده شده است و در صورت گرفتن تایید از نمایندگان مردم برای تایید نهایی به شورای محترم نگهبان ارسال می‌شود.

خاندوزی، ضمن ابراز امیدواری از ابلاغ هرچه سریع‌تر این  طرح برای اجرا توسط وزارت راه و شهرسازی، تصریح کرد: امیدواریم تا اول مهرماه سال جاری، اصلاحیه ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم برای اجرا به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شود.

 

انتهای پیام/