ابهر، خرمدره و خدابنده در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند

ابهر، خرمدره و خدابنده در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-20

به گزارش تازه ترین ها، محمد رضا صائینی ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در محل استانداری زنجان، بر مشارکت حداکثری مردم استان برای مقابله با کرونا تاکید کرد و گفت: برای ریشه کنی این بیماری شوم باید همه ماسک استفاده کنند.
وی اظهار کرد: در شهرهای با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر با مشکل مواجه هستیم و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در شهرستان سلطانیه ضعیف است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۳۴۰ نفر مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان زنجان بستری شدند که از این تعداد تست دو هزار و ۹۰۲ نفر مثبت بوده است.
صائینی تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های بداشتی در برخی از شهرستانهای استان بسیار پایین است که باید همه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی تلاش کنند.
وی افزود: شهرستانهای ابهر، خرمدره و خدابنده در وضعیت قرمز هستند، شهرستانهای طارم و ایجرود سفید بوده و زنجان هم نارنجی است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، تصریح کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس شهرستانهای سلطانیه و ماهنشان بسیار ضعیف است و اگر جلوی این گرفته نشود طی دو هفته آینده بیماری افزایش می‌یابد.
صائینی افزود: مدارسی که نمی‌توانند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند آموزش را مجازی دنبال کرده و یا با جمعیت خیلی کم کلاس حضوری برگزار کنند.