اجرای شنبه‌های بدون پسماند در هشتمین محله جنوب تهران

اجرای شنبه‌های بدون پسماند در هشتمین محله جنوب تهران

به گزارش مهر، علی توکلی شهردار منطقه ۱۹ با بیان اینکه تاکنون نزدیک به ۸ هزار خانوار تحت آموزش‌های بازیافت قرار گرفته‌اند، گفت: این طرح در راستای تحقق اهداف کاپ از ابتدا تاکنون در شهرک‌های فرهنگیان وصال، سهیل و هوانیروز، خیابان بهمنیار، محله لقمان جنوبی و میثاق جنوبی به اجرا در آمده است.

وی درصد مشارکت شهروندان در طرح شنبه‌های بدون پسماند را به طور میانگین نزدیک به ۲۵ درصد اعلام کرد و افزود: از ابتدای خرداد ماه سال جاری محله میعاد جنوبی نیز به این طرح اضافه شد.

توکلی خاطرنشان کرد: طی این طرح، ضمن اطلاع رسانی به شهروندان و توزیع کیسه‌های پسماند، زباله‌های خشک خانوارها که توسط آنها جلوی در منازل قرار می‌گیرد، در روزهای شنبه هر هفته از ساعت ۹ تا ۱۳ جمع آوری می‌شود.

به گفته شهردار منطقه ۱۹، کاهش زباله گردی، کاهش هزینه‌های تأمین و نگهداری مخازن پسماند و کمک به چرخه بازیافت و حفظ محیط زیست از اهداف مهم طرح کاپ محسوب می‌شود.

وی همچنین با اشاره به جانمایی و استقرار دستگاه کمپوست در ساختمان‌های شهرداری این منطقه به منظور تبدیل پسماندهای تر به کود اعلام کرد: به منظور آشنایی نیروهای خدماتی شهرداری این منطقه با نحوه کار دستگاه و اهمیت آن، آموزش‌های لازم توسط کارشناس اداره مدیریت پسماند منطقه ارائه خواهد شد.