اجرای طرح‌های دانش‌بنیان میان کمیسیون اصل ۹۰ و دیوان محاسبات

اجرای طرح‌های دانش‌بنیان میان کمیسیون اصل ۹۰ و دیوان محاسبات

علی خضریان در گفتگو با خبرنگار مهر در توضیح نشست عصر امروز (سه‌شنبه ۲۳ فروردین) کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با حضور مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات، گفت: در این جلسه سیاست‌های کمیسیون اصل نود مبنی بر اصلاح در حوزه حکمرانی و برنامه‌هایی که برای تحقق این سیاست تعبیه شده، تشریح و بر لزوم هم‌افزایی ظرفیت نظارتی کمیسیون با دیوان محاسبات تأکید شد.

خضریان افزود: در ادامه این جلسه ضمن مرور اقدامات نظارتی کمیسیون اصل نود و دیوان محاسبات در دوره یازدهم و اهمیت همکاری فیمابین، نسبت به برداشتن گام‌هایی در جهت اصلاح فرآیند بررسی شکایات و نظارت‌ها در کنار مسئله تفریغ بودجه به عنوان مأموریت ذاتی دیوان محاسبات برنامه‌ریزی شد تا با سرعت بخشیدن به امورات بتوان در حوزه نظارتی ایجاد هم‌افزایی کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین مقرر شد کمیسیون اصل نود و دیوان محاسبات طرح‌های مشترکی در موضوعات مختلف مانند تولید دانش‌بنیان یا اصلاح ساختار بودجه انجام دهند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس یازدهم به بررسی پرونده مرتبط با نهاده‌های دامی در ادامه نشست امروز اشاره کرد و گفت: مسئولان گمرک، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها برای این موضوع در جلسه حاضر و گزارش هایی را ارائه کردند، مسئولان نام برده همچنین از افزایش ذخایر استراتژیک کشور از جمله جو، کنجاله سویا و گندم نسبت به سال گذشته خبر دادند که لازم است، حفظ شود.

وی یادآور شد: در مورد واردات کالاهای فاسد شدنی مانند دارو یا تجهیزات پزشکی و یا برخی کالاهای اساسی نیز مقرر شد هماهنگی بیشتری بین دستگاه‌های ذی‌ربط برقرار شود، چرا که با توجه به گرانی برخی کالاها و نرخ ارز، نگهداری آن‌ها در گمرک آسیب‌هایی را خواهد داشت.

خضریان تصریح کرد: با توجه به جمع‌بندی صورت گرفته، قرار شد در مورد اتصال برخط سامانه بازارگاه به سامانه تجارت و گمرک، سقف زمانی از طرف گمرک مشخص و اعلام شود. همچنین قرار شد مرکز پژوهش‌های مجلس اشکالاتی که در نحوه توزیع نهاده‌های دامی بین تولیدکنندگان هست را بررسی و به کمیسیون ارائه کند.

منبع : مهر