اختصاص ۱۰۰ میلیون تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغالزایی سربازان

اختصاص ۱۰۰ میلیون تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغالزایی سربازان

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد جواد زاده کمند فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح ظهر امروز در آئین رونمایی از سامانه اعطای تسهیلات اشتغال کارکنان وظیفه ماهر منقضی خدمت، گفت: از اهداف اصلی تشکیل قرارگاه مهارت آموزی در ابتدا توانمندسازی سربازان است و بعد از آن تأمین نیاز اشتغال سربازان در راستای نیاز کشور است.

وی با بیان اینکه تسهیلگری برای اشتغال سربازان بعد از خدمت از اهداف قرارگاه مهارت آموزی است، افزود: بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر تحت پوشش مهارت‌های عمومی و تخصصی قرار گرفتند که ۷۵۰ نفر موفق شدند مدرک بگیرند.

زاده کمند بیان کرد: بعد از تصویب سند مهارت آموزی در سال ۱۴۰۰ موضوع اشتغال کارکنان وظیفه قوی‌تر از گذشته مورد توجه قرار گرفت.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مشکلات تخصیص وام‌های اشتغال به سربازان گفت: بیش از ۹۰ درصد تسهیلات با سودهای بالایی بود و استقبال چندانی از این نوع وام نشد و همچنین ضوابط منظمی برای اختصاص این تسهیلات وجود نداشت.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳ هزار سرباز از تسهیلات استفاده کردند، گفت: مبلغ ۶۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال زایی سربازان در ردیف بودجه تخصیص داده شد که بخشی از این رقم مربوط به سربازان می‌شود.

زاده کمند بیان کرد: مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای هر سرباز (تا ۶۰ هزار نفر) پیش بینی شده است اما هر استان می‌توانند بیشتر از این رقم هم با توجه به نوع تخصیص شغل به سرباز اختصاص دهند.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آینده پلیس بسته به حوزه‌های هوشمندسازی است، آن چیزی که از نگاه بیرونی به عنوان هوشمندسازی از پلیس انتظار می‌رود ارائه خدمات به شکل هوشمند است.

وی افزود: سرباز منقضی خدمت به دفاتر ارائه خدمات الکترونیک پلیس +۱۰ مراجعه کند.

درحال تکمیل…

منبع : مهر