اختصاص 700 میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر طرح TOD د ر تهران

اختصاص 700 میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر طرح TOD د ر تهران

به گزارش خبرنگار شهری فارس: سیدحسن رسولی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر در بررسی پیشنهادات مربوط به بودجه شهرداری اظهار داشت: استفاده 100 درصد از درآمدهای وصولی حاصل از عوارض ساختمانی در راستای توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر TOD باید بررسی‌های لازم انجام شود.

وی گفت: این پیشنهاد توسط شهربانو امانی ارائه شده که کمیسیون تلفیق آن را پذیرفته است البته برای این مسأله 700 میلیارد اعتبار هم در ردیف‌های درآمدی و ردیف‌های هزینه‌ای در نظر گرفته شده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: این 700 میلیارد شامل دو زیر ردیف است و ردیف اول فروش اموالی را شامل می‌شود که در این محدوده‌ها بارگذاری شوند و ارزش افزوده ایجاد کنند 400 میلیارد تومان هم از عوارض ساختمانی تا شعاع 300 متر در نظر گرفته شده است.

رسولی گفت:‌سایر تقاضاها در پیشنهاد مانند پروانه‌های ساختمانی مازاد بر تراکم پایه مسکونی، بالکن و سایر موارد هر کدام ردیف‌های درآمدی و هزینه‌ای دارد که باید در ردیف‌های بودجه در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد:‌از تفاوت‌های بودجه‌ای امسال این است که تبصره‌ای ندارد که آثار بودجه‌ای آن در ردیف‌های خاص دیده نشده باشد و اکنون با قبول پیشنهاد خانم امانی ردیف‌های درآمدی و هزینه‌ای به هم می‌ریزد.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بخش حمل و نقل ریلی سه حوزه لاینفک شامل ناوگان، تجهیزات و زیربنا دارد و همه آن را شامل می‌شود و نباید این سهم با ایستگاه بی‌آر‌تی تقسیم شود.

رسولی گفت: هر چند که ایستگاه بی‌آرتی محل سوار و پیاده شدن مسافر است ولی به هیچ عنوان قابل مقایسه با ایستگاه‌های ثابت مترو نیست بنابراین، این پیشنهاد به ضرر حمل و نقل عمومی خواهد و ردیف‌های درآمدی را به هم می‌ریزد.

انتهای پیام/