ادامه کارشکنی آمریکایی‌ها؛ ۱۲ بازیکن بدون سرمربی در لیگ ملت‌ها

ادامه کارشکنی آمریکایی‌ها؛ ۱۲ بازیکن بدون سرمربی در لیگ ملت‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فدراسیون والیبال، پس از مکاتبات و مذاکرات متعدد فدراسیون والیبال ایران، پیگیری‌های فدراسیون جهانی والیبال و فدراسیون والیبال آمریکا با وجود تعطیلی سفارت این کشور در آنکارا، پاسپورت‌های اعضای تیم ملی والیبال ایران صبح امروز (جمعه نهم تیر) برای صدور ویزای آمریکا به سفارت این کشور در آنکارا تحویل داده شد که پس از انجام بررسی‌های لازم برای ۱۲ بازیکن ویزا صادر شد.

مرتضی شریفی، مهدی جلوه، علی رمضانی، علی حاجی‌پور، بردیا سعادت، سیدمحمد موسوی، جواد کریمی، حسین خانزاده، امیرحسین اسفندیار، آرمین افشین‌فر، محمدرضا مؤذن و محمدرضا حضرت‌پور بازیکنانی هستند که ویزای آمریکا برای آن‌ها صادر شده است. همچنین برای اعضای کادر فنی تنها برای علیرضا طلوع کیان و اکبر محمدی ویزا صادر شده است.

سفارت آمریکا در آنکارا اعلام کرده که ویزای محمود افشاردوست، محمدطاهر وادی، حمزه فتحی، امین اسماعیل‌نژاد، نیما ده‌پناه و آرمان صالحی برگشت خورد است و پروسه ویزای بهروز عطایی، مصطفی کارخانه، حسین خوریانی، محمد ولی‌زاده و شهروز همایونفرمنش نیز هنوز کامل نشده است و صبح روز دوشنبه مجدداً پاسپورت این افراد به سفارت آمریکا در آنکارا تحویل داده می‌شود.

بر این اساس پنج نفر ریجکت شده فردا فرانکفورت را به مقصد تهران ترک خواهند کرد و نفراتی که پروسه ویزای شأن هنوز کامل نشده برای تعیین تکلیف نهایی در فرانکفورت خواهند ماند.

همچنین افشین فر، سعادت، مؤذن و رمضانی فردا شب تهران را به مقصد فرانکفورت ترک خواهند کرد و پس از پیوستن به تیم ملی با سایر بازیکنان راهی آناهایم خواهند شد.

لازم به ذکر است فدراسیون والیبال ایران با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی والیبال و فدراسیون والیبال آمریکا نسبت به وضعیت صدور ویزا اعتراض کرد و خواستار تسریع در کامل شدن پروسه ویزای دیگر اعضای اصلی تیم ملی به ویژه سرمربی تیم شد.

این در حالیست که فدراسیون جهانی والیبال چندی پیش در جلسه هیأت رئیسه خود نسبت به اقدام و رفتار خلاف منشور المپیک آمریکا و عدم اجرای تعهدات در جهت حمایت از تیم ملی والیبال ایران، مصوب کرد که والیبال ایران به دلیل نداشتن تیم کامل خود در هفته سوم، می‌تواند انتخاب کند که نتیجه هفته سوم لیگ ملت‌های در امتیازات تیم ملی در رده بندی جهانی تأثیری نداشته باشد و اصطلاحاً فریز شود.