ارزیابی سرمربی شهرداری گرگان از دو برد اخیر در ایران و غرب آسیا

ارزیابی سرمربی شهرداری گرگان از دو برد اخیر در ایران و غرب آسیا

به گزارش خبرنگار مهر، تیم بسکتبال شهرداری گرگان طی چهار روز گذشته صاحب دو برد ارزشمند در سوپرلیگ غرب آسیا و لیگ برتر ایران شد. این تیم شامگاه چهارشنبه در دیدار دوم فینال سوپر لیگ غرب آسیا مقابل الریاضی در ورزشگاه آزادی به برتری دست یافت تا جبران شکست دیدار نخست را کرده باشد و امیدوار به برتری در دیدارهای باقی مانده فینال و قهرمانی در غرب آسیا شود.

گرگانی ها شامگاه شنبه هم دیدار سوم مرحله نیمه نهایی لیگ برتر را با برتری برابر مهرام به پایان رساندند و با توجه به پیروزی در دیدارهای اول و دوم این مرحله، به عنوان نخستین تیم راهی فینال لیگ برتر باشگاه های کشور شدند.

مصطفی هاشمی سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد عملکرد تیمش در این دو دیدار توضیح داد و براز امیدواری کرد که راهی که تیم و بازیکنانش آغاز کرده اند، به سلامت طی شود و به نتیجه نهایی برسد.

وی ابتدا اشاره ای به دیدار سوم مرحله نیمه نهایی لیگ برتر برابر مهرام داشت و گفت: درست است که دیدار نخست این مرحله را با ۲۵ امتیاز اختلاف امتیاز بردیم اما دیدارهای دوم و سوم خیلی سخت و نزدیک پیگیری شد. مهرم از تیم های همیشه خوب در لیگ برتر بوده که قهرمانی های زیادی دارد و شخصیت قهرمانی اش همچنان حفظ شده است. مجموعه این تیم شرایط سختی را در مرحله نیمه نهایی برای ما ایجاد کردند.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان با تاکید بر شناختی که دو تیم از یکدیگر و نقاط ضعف و قوت هم داشتند، خاطرننشان کرد: نوسان ۵ – ۴ امتیازی که در جریان دیدار سوم نیمه نهایی ایجاد می شد به خاطر همین مسئله بود. دو تیم می دانستند چگونه می توانند از امتیاز بگیرند و مانع کسب امتیاز حریف هم شوند. همین مسئله و در واقع شناخت، رقابت را نزدیک و سخت کرده بود.

هاشمی ضمن تمجید از عملکرد شاگردانش تصریح کرد: آنها در هر موقعیتی واکنش درست و به جا را داشتند و نشان دادند که با تعهد بوده و فقط به دنبال برنده شدن شهرداری گرگان هستند. در واقع برای شان تیم مهم بود نه منافع شخصی. این شاخصه بازیکنان شهرداری گرگان است.

وی ادامه داد: بازیکنان شهرداری گرگان خودخواه نیستند، ویژگی که در عملکرد تیمی می تواند خیلی زیاد لطمه بزند. بازیکنانم با خودشان صفر صفر هستنئد. فقط بازی می کنند و به وظیفه شان در زمین عمل می کنند بدون توجه به اینکه چه کسی گل می زند، کدام بازیکن جور دیگری را می کشد و … . به همین دلیل همچنان تاکید می کنم که این پیروزی حاصل تلاش بازیکنان است و البته خمایت هواداران که زندگی خود را وقف تیم شان کرده اند.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان در پاسخ به این پرسش که «سهم مربی در این برد و در کل بردهای به دست آمده چقدر است؟»، گفت: هیچی، به نظر من همیشه در باخت مربی نقش دارد و در برد هم بازیکنان دخیل هستند. در واقع هم در رقم خوردن برد و و هم در باخت خیلی ها تاثیرگذار هستند اما در باخت کمترین تقصیر و گناه متوجه بازیکنان است چون آنها تابع مربی و باشگاه و تصمیمات و سیاست های شان هستند.

هاشمی همچنین در مورد دیدار دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ برتر که میان دو تیم طبیعت و ذوب آهن در جریان است و پیش بینی اش از برنده این بازی گفت: همیشه گفته ام که بسکتبال اصلا قابل پیش بینی نیست. کسی که پیش بینی می کند یا نادان است یا از شرایط دور و بی اطلاع است. بنابراین در مورد این دیدار و رقابتی که در جریان است، پیش بینی ندارم. هر دو تیم خوب هستند و رقابت نزدیکی را دنبال می کنند. واقعا نمی دانم حریف ما در فینال کدام تیم می شود.

وی افزود: شاید در دل و به دلایلی کاملا شخصی و غیرفنی دوست داشته باشم یک تیم حریف مان شود اما این موضوع کاملا شخصی است و نمی توند مبنایی برای پیش بینی باشد.

هاشمی در ادامه در مورد دیدار دوم شهرداری گرگان در فینال سوپرلیگ غرب آسیا که با پیروزی برابر الریاضی همراه بود، گفت: بازی فوق العاده سختی بود. الریاضی با چند مهره خارجی واقعا تیم قدرتمند و قدری است. در یک بازی سخت و سنگین صاحب برد شدیم.

وی در واکنش به اینکه «الریاضی در دیدار اول فینال صاحب برتری شده بود اما شهرداری نشان داد که می تواند شکست را حتی به این تیم تحمیل کند»، گفت: این از خوب بودن تیم ما است. اینطور نیست که اگر تیمی از نظر نیروی انسانی و بودجه و … بهتر باشد، دیگر تیم ها بایستند و نگاه کنند. تلاش، رقابت، جاه طلبی و … ذات ورزش است. ویژگی هایی که در بازیکنان شهرداری گرگان خیلی خوب وجود دارد و دیده می شود.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان تاکید کرد: بازهم می گویم که بازیکنانم خودخواه نیستند، آنها با قلب شان بازی می کنند. اگر این بازی را می باختیم شاید کار تمام بود اما بازیکنانم اجازه ندادند که حریف در خانه ما به خواسته خود نزدیک شود. خواسته ای که شهرداری گرگان هم به شدت آن را دنبال می کند.

هاشمی ابراز امیدواری کرد شهرداری گرگان مسیری که در لیگ برتر و سوپرلیگ غرب آسیا آغاز کرده و تا به اینجا ادامه داده است، بتواند به سلامت طی کند و به نتیجه نهایی برساند.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان در پاسخ به این پرسش که «فدراسیون بسکتبال دو گزینه داخلی را برای هدایت تیم ملی نهایی کرده است. قرار است تا پایان لیگ نام این مربیان مطرح نشود. در این زمینه صحبتی با شما انجام شده است؟»، گفت: هیچ صحبتی با من نشده است. نه من تصمیم گیرنده هستم و نه فرد دیگری، فدراسیون تصمیم می گیرد اما با من صحبتی نشده است. برای تیم ملی کشورم هم آرزوی موفقیت دارم.

«در صورتی که پیشنهاد هدایت تیم ملی به شما مطرح شود، آن را می پذیرید؟»، این پرسش پایانی خبرنگار مهر بود که مصطفی هاشمی در واکنش به آن گفت: این سوال را از من نپرسید!