استعفای رئیس کمیته داوران فوتبال ایتالیا بعد از افشای تخلفی بزرگ

استعفای رئیس کمیته داوران فوتبال ایتالیا بعد از افشای تخلفی بزرگ

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کمیته داوران فوتبال ایتالیا با انتشار بیانیه‌ای از دستگیری روزاریو دِاونوفوریو رئیس این کمیته به دلیل متهم شدن او به قاچاق مواد مخدر خبر داد.

اونوفریو صبح روز گذشته از سمت خود استعفا کرد و کمی بعد مشخص شد که او یکی از 42 نفری بوده که سال 2020 به دلیل نقش داشتن در اداره یک باند قاچاق مواد مخدر در حومه شهر میلان دستگیر شده‌اند. گویا از این باند تهیه و توزیع مواد مخدر، نزدیک به 6 تن ماریجوانا و حشیش کشف و ضبط شده است.

طبق بیانیه‌ کمیته داوران فوتبال ایتالیا، دِاونفریو که علاوه بر دستگیری‌ برای مدتی هم به حبس خانگی محکوم شده بود از اعلام این موارد در بخش مربوط به سوءسابقه برای استخدام در فدراسیون فوتبال ایتالیا خودداری کرده که این کار او مصداق نقض موارد مندرج در آیین‌نامه کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون بوده است. از این رو با افشای این موضوع او مجبور به کناره‌گیری از سمت خود شده است.

در همین حال پیرو جاکومولی یکی از داوران سابق کالچو در گفت‌و‌گو با نشریه رپوبلیکا، گفت که اونوفریو با برخورداری از قدرتی نامتناسب با جایگاهش، در مورد او و تعداد دیگری از داوران پیشین کالچو تصمیماتی اتخاد می‌کرد که عملاً به دوران کاری آنها پایان داد و این شامل تعیین مجازات‌هایی سنگین و سختگیرانه می‌شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم