استقبال حماس از گزارش دیدبان حقوق بشر علیه رژیم صهیونیستی

استقبال حماس از گزارش دیدبان حقوق بشر علیه رژیم صهیونیستی

فارس: سخنگوی حماس امروز (سه شنبه) از گزارش دیدبان حقوق بشر استقبال کرد که رفتارهای رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینیان را آزار و اذیت و نژادپرستی توصیف کرده بود.

«حازم قاسم» در گفت‌وگو با پایگاه خبری اسپوتنیک گفت: حماس از گزارش دیدبان حقوق بشر استقبال می‌کند که با شواهد خود ثابت کرد که رژیم صهیونیستی همیشه از طریق سیاست نژادپرستی و آزار و اذیت علیه فلسطینیان مرتکب جنایات علیه بشریت است.

سخنگوی حماس گفت: این گزارش که از طرف یک نهاد بی طرف و بین المللی صادر شده و به مجموعه‌ای از حقایق و واقعیت‌ها متکی است و بار دیگر روایت فلسطین درباره جرایم غیرانسانی مداوم رژیم اشغالگر علیه فلسطینی‌ها و نقض فاحش و مستمر حقوق بین الملل را ثابت می‌کند.

قاسم گزارش دیدبان حقوق بشر را حلقه‌ای از زنجیره گزارش‌های مشابه در محکومیت رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب جرایم غیرانسانی دانست و گفت: جامعه بین المللی باید برای بازخواست و مجازات اسرائیل به دلیل ارتکاب جرایم غیرانسانی اقدام جدی و عملی داشته باشد و به مسئولیت خود در این خصوص عمل کند.

دیدبان حقوق بشر در یک گزارش ۱۲۳ صفحه‌ای تاکید کرد که رژیم صهیونیستی مرتکب جرایم نژادپرستانه شده و از دیوان کیفری بین‌المللی، محاکمه «مسئولان اسرائیلی» را خواستار شد.

انتهای پیام/ص