استقلال بازی بزرگ را برد و صدرنشین شد/ حرف مجیدی درست از آب درآمد

استقلال بازی بزرگ را برد و صدرنشین شد/ حرف مجیدی درست از آب درآمد

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین بازی از هفته دهم لیگ برتر فوتبال امروز سه شنبه بین دو تیم استقلال و سپاهان برگزار شد که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال ‏‬به پایان رسید. در این بازی که از ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی آغاز شد، جعفر سلمانی (۳۶) برای استقلال گلزنی کرد.

مسابقه دو تیم در حالی آغاز شد که استقلال با هدایت فرهاد مجیدی پِرس از جلو را در دستور کار قرار داشت و مانع بازیسازی سپاهانی ها از زمین خود شد. همین برنامه را تیم سپاهان هم در زمین پیاده کرد و مدافعان استقلال را هنگام مالکیت توپ تحت فشار قرار می داد.

این موضوع باعث شد تا در ۳۰ دقیقه ابتدایی، بازی زیبایی انجام نشود و اشتباه در پاس‌کاری و تعداد خطای بازیکنان زیاد باشد. اولین موقعیت جدی بازی توسط یاسین سلمانی بازیکن سپاهان ایجاد شد. سلمانی با به هم ریختن خط دفاعی استقلال تا محوطه جریمه این تیم پیش رفت اما در آخرین لحظه محمدحسین مرادمند توپ را دفع کرد.

۶ دقیقه بعد نوبت به درخشش سلمانی استقلال رسید. عارف آقاسی بازیکن استقلال با یک حرکت زیبا توپ را روی دروازه سپاهان سانتر کرد. «رودی ژستد» مهاجم خارجی استقلال این توپ را با ضربه سر در اختیار جعفر سلمانی قرار داد و این بازیکن هم با کنترل توپ با سینه و ضربه به آن، دروازه طلایی پوشان را باز کرد.

در ادامه سپاهان برای جبران این گل تلاش کرد که این تلاش ثمری نداشت. در مقابل استقلال با ضربه زیبای امیرحسین حسین زاده از پشت محوطه جریمه می توانست گل دوم را به سپاهان بزند که «کنت» دروازه بان سپاهان با حرکت زیبا توپ را به کرنر فرستاد تا نیمه نخست با همان یک گل به سود استقلال تمام شود.

در نیمه دوم شاگردان محرم نویدکیا برای جبران گل خورده تلاش زیادی کردند و بخش عمده زمان بازی را در اختیار داشتند اما نتوانستند دروازه میزبان را با خطر جدی مواجه کنند. نویدکیا در نیمه دوم شهریار مغانلو را به خط حمله تیمش اضافه کرد تا بتواند فشار روی دروازه آبی ها را بیشتر کند.

زردپوشان که صدرنشین لیگ برتر بودند و نمی خواستند این موقعیت را از دست بدهند در نیمه دوم توپ و میدان را در اختیار داشتند اما دفاع خوب و عاقلانه استقلال این فرصت را به آنها نداد. در دقیقه ۸۶ سپاهان می توانست به گل تساوی دست پیدا کند اما توپ عرضی شهریار مغانلو عرض دروازه حسینی را طی کرد و بدون این که بازیکنی از سپاهان حضور داشته باشد به بیرون رفت.

سه دقیقه بعد بازهم این سپاهان بود که می توانست به گل تساوی برسد اما دفاع چند لایه استقلال فرصت را از بازیکنان حریف گرفت که دروازه را باز کنند.

در دقیقه ۹۰ امید نورافکن با توپ وارد محوطه شش قدم شد و در حالی که قصد ضربه زدن را داشت با حرکت محمد دانشگر نقش بر زمین شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

فرهاد مجیدی که گفته بود تیمی که تیمی که کمتر گل بخورد قهرمان می شود و برای گل نخوردن پاداش خواهد داد این بار برابر سپاهان درست از آب درآند و آبی ها بیشتر از یک نیمه زیر فشار حملات سپاهان گل نخوردند تا سه امتیاز ارزشمند را کسب کنند و با ۲۰ امتیاز به صدر جدول صعود کنند و سپاهان ۱۹ امتیازی باقی بماند.

منبع : مهر