استقلال همچنان به فولاد می‌بازد

استقلال همچنان به فولاد می‌بازد

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-01

خبرورزشیلیگ برتر ایران؛ گل دوم فولاد وقتی زده شد که استقلال به خاطر برخورد یکی از مدافعانش با تابلوی تبلیغاتی ۱۰ نفره شده بود و چند دقیقه بعد از آن هم ۱۰ نفره بازی کرد اما مسئله اینجاست که آبی‌ها حتی وقتی یک بر صفر جلو بودند هم خیلی خوب بازی نمی‌کردند و آن تیمی که باید، نبودند.

دلیل حضور محمد دانشگر به جای آرش رضاوند (که البته خوب نبود) را هیچ‌کس نفهمید. درست مثل دلیل ۹۷ دقیقه بازی کردن فرشید باقری، آن هم در حالی که مهدی مهدی‌پور روی نیمکت بود. به هر حال استقلال کلی پول بازیکن داده که از آنها استفاده کند. اگر نیمکت‌نشینی رشید مظاهری را توجیه کنیم، در مورد بقیه خیلی سخت می‌توانیم این کار را انجام بدهیم و به نظر می‌رسد فکری هنوز تیم جدیدش را نشناخته است چون اگر شناخت بهتری داشت، در نیمه دوم بازی و دقایق سخت و حساس تصمیمات بهتری می‌گرفت. نکته اینجاست که استقلال فصل گذشته با ۲ اخراج ۹ نفره به فولاد باخت و امسال بدون اینکه کسی کارت قرمز بگیرد، ۱۰ نفره!

جواد نکونام که تا حالا به استقلال نباخته، باز هم توانست این تیم را شکست بدهد و این اتفاق دوباره در اهواز رخ داد تا استقلال که حتی فرصت صدرنشینی هم داشت، اولین باخت لیگ بیستم را خیلی زود متحمل شود. فکری حالا باید از این فرصت استفاده و نقاط ضعف تیمش را برطرف کند. استقلال درست مثل فصل گذشته در خط دفاعی ایرادات زیادی دارد و زیاد هم گل می‌خورد. در درون دروازه با اینکه حسینی خیلی روی گل‌ها مقصر نبود، به نظر می‌رسد از بازی بعد دیگر رشید مظاهری بازی کند. در خط دفاعی مهمترین چالش، انتخاب دو مدافع وسط است که معمولاً هرکس بازی می‌کند، خوب بازی نمی‌کند. دیروز محمدحسین مرادمند هم پنالتی بدی داد ولی در کل دفاع استقلال مشکل داشت و این مشکل روی گل اول فولاد و ضربه سر فرشاد احمدزاده کاملاً به چشم آمد؛ مشکلی که اگر فکری برای بازی‌های آینده آن را حل نکند، با دردسرهای بسیاری مواجه خواهد شد و این باخت‌ها تکرار می‌شود. البته به او هنوز باید زمان داد چون لیگ بیستم تازه شروع شده اما فراموش نکنیم که همین باخت‌ها بود که پارسال باعث شد تیم استراماچونی و بعدها فرهاد مجیدی خیلی زود از سایر مدعیان قهرمانی عقب بیفتد.