استقلال – پرسپولیس؛ «باخت» بدترین اتفاق برای گل‌محمدی و مجیدی

استقلال – پرسپولیس؛ «باخت» بدترین اتفاق برای گل‌محمدی و مجیدی

به گزارش مهر، قطعاً دربی سنتی تهران در نیم فصل دوم رقابتهای لیگ برتر را باید حساس‌ترین و مهم‌ترین بازی هفته بیست و سوم رقابتهای لیگ برتر دانست. جایی که این دیدار نه تنها از نظر حیثیتی، بلکه از نظر جدولی هم اهمیت ویژه‌ای دارد و دو تیم با انگیزه‌های مختلف به امتیازات آن چشم دوخته‌اند.

از یک سو پرسپولیس که میزبان این دیدار است با یک بازی کمتر از سپاهان در فاصله ۳ امتیازی این تیم در جدول قرار دارد و تنها در صورت پیروزی در این بازی است که می‌تواند امیدوار به جبران امتیازات عقب افتاده از صدرنشین مسابقات باشد.

شاگردان گل محمدی در صورت از دست دادن امتیاز در این بازی، امیدشان در هفته‌های باقی مانده برای جبران امتیاز مقابل سپاهان کاهش یافته و شانس شان برای قهرمانی کم می‌شود.

در یک سوی دیگر استقلال و فرهاد مجیدی قرار دارند که آنها به اندازه کافی برای دوری از صدر جدول امتیاز از دست داده‌اند و تنها پیروزی در این بازی است که می‌تواند این تیم را به ادامه بقا در کورس قهرمانی امیدوار نگه دارد. این نشان می‌دهد که انگیزه‌های آبی پوشان نیز برای پیروزی در این بازی، دست کمی از انگیزه‌های جدولی سرخ پوشان ندارد.

3658682 - استقلال - پرسپولیس؛ «باخت» بدترین اتفاق برای گل‌محمدی و مجیدی

فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی تاکنون سابقه شکست در دربی را ندارند و این موضوع می‌تواند بر حساسیت‌های این بازی اضافه کند. چرا که هیچیک از سرمربیان دو تیم جدا از نتایج تیمی، دوست ندارند رکوردهای شخصی شان هم در این مسابقه جابجا شود.

این سومین دیدار بدون تماشاگر دو تیم در شرایط کرونایی است؛ در دو دیدار گذشته که دو تیم بدون تماشاگر به میدان رفتند، با اینکه از هیجان سکوها کاسته شده بود، اما با کاهش حساسیت‌های میدانی شاهد بازی‌هایی بودیم که از بار فنی بالا برخوردار بود و کمتر دیده شد بازی به حاشیه کشیده شود.

دو تیم در ۳ بازی آخر خود در جریان هر یک از دیدارهای خود ۲ بار گلزنی کرده‌اند و هر ۳ دیدار آخر آنها در پایان ۹۰ دقیقه به تساوی ۲-۲ رسیده است. اما یکی از این دو دیدار در مرحله نیمه نهایی جام حذفی بود و آبی پوشان توانستند پس از تساوی در وقت معمول، حریف شان را در ضربات پنالتی شکست داده و راهی فینال جام حذفی شوند.

استقلال برای این دیدار آرش رضاوند را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و به جز او سایر بازیکنان آماده بازی هستند. وریا غفوری و فرشید اسماعیلی در هفته‌های گذشته با مصدومیت مواجه شده بودند که این دو بازیکن به شرایط بازی برگشته و شانس زیادی برای قرار گرفتن در ترکیب ثابت دارند.

همچنین محمد دانشگر که چند هفته‌ای را به دلیل محرمیت داخلی از دست داده بود، حالا با آمادگی در تمرینات گروهی حضور دارد و هیچ بعید نیست که از این بازیکن در ترکیب ثابت یا به عنوان بازیکن تعویضی استفاده شود.

3658618 - استقلال - پرسپولیس؛ «باخت» بدترین اتفاق برای گل‌محمدی و مجیدی

پرسپولیس بر خلاف استقلال محروم ندارد اما آنها دو بازیکن مصدوم دارند که شانس حضورشان در ترکیب ثابت پایین است. امید عالیشاه که در نیمه نخست دیدار مقابل سپاهان آسیب دید بعلاوه کنعانی زادگان، از نفراتی هستند که ممکن است در دربی امروز حضور نداشته باشند.

بهترین گلزن استقلال تا پیش از این مسابقه ارسلان مطهری با ۴ گل زده و بهترین گلزن پرسپولیس تا پیش از این دیدار احمد نورالهی با ۶ گل زده است.

پرسپولیس با ۲۸ گل زده بعد از سپاهان دومین خط حمله خطرناک و با ۱۱ گل خورده بهترین خط دفاعی را در اختیار دارد و این در حالی است که استقلال با ۲۲ گل زده و ۱۴ گل خورده در هر دو فازهای تهاجمی و تدافعی عملکردی ضعیف‌تر از پرسپولیس در لیگ برتر داشته است.

سرخ پوشان با تساوی مقابل سپاهان در آخرین بازی قبل از دربی راهی این مسابقه شدند و آبی پوشان با شکست خانگی مقابل ذوب آهن؛ تا این از معدود دربی‌هایی باشد که هیچیک از دو تیم با پیروزی وارد آن نخواهند شد.

دیدار بین دو تیم استقلال و پرسپولیس از ساعت ۱۹:۳۰ روز جمعه ۲۴ اردیبهشت با قضاوت محمد رضا اکبریان و کمک‌های علیرضا ایلدرم، مهدی عالیقدر و حسن اکرمی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. ناظر داوری در این دیدار هم رحیم رحیمی مقدم است.