اسپوتنیک: ترکیه تصمیم به کاهش نیروهای خود در ادلب گرفته است

اسپوتنیک: ترکیه تصمیم به کاهش نیروهای خود در ادلب گرفته است

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-26

به گزارش گروه بین‌الملل تازه ترین ها، یک مقام مطلع روسی بدون افشای نام خود از مفاد نشست دیروز (سه شنبه) میان دو هیأت روسی و ترکی در آنکارا سخن گفت.

او به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت که در این نشست هیأت فنی روسی در نشستی که در ساختمان وزارت خارجه ترکیه در آنکارا داشت، به طرف ترکی پیشنهاد کرد تا تعداد نقاط دیده‌بانی خود در ادلب را کاهش دهد که با مخالفت ترکیه مواجه شد.

به گفته وی پس از اصرار ترکیه بر حفظ تعداد نقاط دیده‌بانی خود در ادلب، آن‌ها تصمیم گرفتند تا تعداد نیروهای خود در این استان را کاهش داده و سلاح‌های سنگین خود را نیز خارج سازند.

همچنین قرار است تا در نشست‌های آتی ساز و کار کاهش تعداد نیروها و خروج سلاح‌های سنگین بحث و بررسی شود.

در همین حال وزارت دفاع ترکیه نیز اعلام کرد که هیأت‌های روس و ترکیه امروز نیز نشستی در ساختمان وزارت خارجه ترکیه در آنکارا برای بررسی اوضاع ادلب برگزار خواهند کرد.

ترکیه هنوز به طور شفاف در خصوص تعداد نیروها و نوع سلاح‌هایش در منطقه سخن نگفته است، اما به گزارش اندیشکده «پژوهش‌های جنگ» آمریکا» ارتش ترکیه فقط از از تاریخ ۱ فوریه تا ۳۱ مارس (۱۲ بهمن الی ۱۲ فروردین) نزدیک به ۲۰ هزار نیروی نظامی در سوریه مستقر کرده است.

همچنین به گفته مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه، تعداد خودروهای نظامی ترکیه که از زمان آتش‌بس جدید، وارد ادلب شده، به پنج هزار و ۴۵۰ خودرو می‌رسد.

اعلام تصمیم ترکیه برای کاهش نیروهای خود در ادلب در حالی است که این استان در یک هفته گذشته شاهد حملات متعدد جنگنده‌های روسیه و توپخانه ارتش سوریه علیه مواضع تروریست‌های جبهة النصره بود.

انتهای پیام/م