اظهارات جدید ولودیمیر زلنسکی با اتهام‌زنی به ایران

اظهارات جدید ولودیمیر زلنسکی با اتهام‌زنی به ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین در شرایطی که مقامات ایرانی ادعاها درباره فروش پهپاد به روسیه را رد کرده اند و غربی‌ها در تلاش برای اعمال تحریم‌های بیشتری علیه تهران به همین بهانه هستند، اتهامات خودش را تکرار کرد.

زلنسکی در گفتگو با شبکه کانادایی CTV NEWS از حمایت‌های همه جانبه کانادا از اوکراین در جریان جنگ اخیر قدردانی کرد و در ادامه، به اتهام زنی علیه ایران روی آورد.

ولودیمیر زلنسکی با اعلام اینکه اعتمادی به مقامات ایرانی ندارد، مدعی شد: ما باید از خودمان دفاع کنیم اول از همه در برابر دروغ‌هایی که توسط برخی افراد پخش شده است.

رئیس‌جمهور اوکراین در ادامه ادعاهای غربی‌ها درباره فروش پهپادهای ایران به روسیه را تکرار کرد و مدعی شد: اطلاعات زیادی از سوی شرکایمان وجود دارد و ما می‌دانستیم که ایران در حال تجارت با روسیه در رابطه با پهپادهای شاهد، موشک و دیگر تجهیزات است.

وی ادعا کرد: ایران به طور علنی همه اینها را انکار کرده و گفته که ما هیچ چیزی نفروخته‌ایم اما ما صدها حمله از این دست در اوکراین را شاهد هستیم.

گفتنی است در حالی که ایران بارها فروش پهپاد به روسیه را رد کرده و خواستار پایان جنگ از طریق مذاکره و گفت‌وگو شده است، ولودیمیر زلنسکی در ادامه مدعی شد: ایران به آنها پهپاد می‌دهد، کشتن اوکراینی‌ها چیزی است که آنها بر سر آن توافق کردند که در ازای پول توافق شده است، پول خونینی که ایران به دست می‌آورد.

این اظهارات ضد ایرانی در شرایطی مطرح شده که نماینده دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل ادعاهای بی اساس در مورد انتقال پهپاد از سوی ایران برای استفاده در جنگ اوکراین را رد کرد.

منبع : مهر