اعتراف مدیر اجرایی سوپرلیگ درباره اختلاف با یوفا/ شروع تورنمنت یک سال به تعویق افتاد

اعتراف مدیر اجرایی سوپرلیگ درباره اختلاف با یوفا/ شروع تورنمنت یک سال به تعویق افتاد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برند ریچارت، مدیر اجرایی گروه A22 Sport management به عنوان مؤسس پروژه سوپرلیگ اروپا، اعتراف کرد که این پروژه تا زمانی که یوفا حاضر به همکاری با تیم‌ها نباشد، پیشرفتی نخواهد داشت.

ریچارت به نشریه پائیس اسپانیا، گفت: فرایند اجرای پروژه سوپرلیگ همواره مطابق نقشه و مسیر تعریف شده پیش خواهد رفت. اتحادیه اروپا ما را به قوانین و مقررات این اتحادیه ارجاع داده است. ما هم کاملاً مطابق آن دستورالعمل‌ها پیش خواهیم رفت.

در بخشی دیگر از مصاحبه‌اش با نشریه اسپانیای، ریچارت به این موضوع اذعان کرده است که اجرایی شدن پروژه سوپرلیگ به شکلی که بنیان‌گذاران آن برنامه‌ریزی کرده‌اند؛ تا زمانی که اتحادیه فوتبال اروپا به جنگ علنی خود با آن پایان ندهد، میسر نخواهد بود. به همین دلیل با وجود صدور رأی دیوان عدالت اروپا به سود پروژه سوپرلیگ وغیرقانونی دانستن مجازات‌های یوفا برای تیم‌های علاقمند به حضور در این پروژه، به نظر می‌رسد که هنوز راهی طولانی و پر از موانع گوناگون برای اجرایی شدن طرح تشکیل یک تورنمنت باشگاهی بین‌المللی جدید در قاره سبز وجود دارد.  

همین مسئله سبب شده است که آغاز پروژه سوپرلیگ با همه درآمدهای قابل توجه‌اش یک سال به تأخیر بیفتد. این پروژه قرار بود که از فصل 25-2024 آغاز شود اما طبق گزارش فوتبال‌وان، شروع این تورنمنت به ماه سپتامبر سال 2025 موکول خواهد شد.

انتهای پیام/