اعضای مجمع فدراسیون فوتبال به «برنامه» رای بدهند نه به «قومیت»

اعضای مجمع فدراسیون فوتبال به «برنامه» رای بدهند نه به «قومیت»

علی کاظمی که از مسئولین قدیمی و باسابقه فوتبال و کمیته مسابقات فدراسیون بود در گفتگو با مهر در خصوص نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: برای بررسی و شناخت بهترین گزینه باید برنامه همه دوستان را نگاه کرد.

وی ادامه داد: من چون اطلاعاتی از برنامه دقیق دوستان ندارم نمی‌توانم نظر محکم بدهم، به هر حال فوتبال ما مشکلات زیادی دارد که باید با برنامه درست شود. اما اگر بخواهم نسبت به شناخت قبلی هم از این چهار نفر صحبت بکنم باید بگویم که نسبت به آقای آجورلو شناخت کاملی دارم و می دانم که او سال‌هاست در فوتبال ایران کار کرده و حتی مدرک مربیگری هم دارد.

وی در مورد شناختش از نامزدهای ریاست فدراسیون ادامه داد: کیومرث هاشمی مدتی در ورزش بوده، علی کریمی نیروی جوان و پر انرژی است که می‌خواهد به فوتبال کمک کند و عزیزی خادم هم مدتی عضو هیئت رئیسه فدراسیون بوده. در این مقطع رئیس فدراسیون فوتبال باید از نظر ورزشی و حتی سیاسی جایگاه قدرتمندی در کشور داشته باشد.

رئیس اسبق سازمان لیگ فوتبال در پاسخ به این سوال که به نظرش از بین این چهار گزینه کدام یک شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارد؟ تاکید کرد: با کنار رفتن بهاروند یک مقدار معادلات به هم ریخت. باید ببینیم که آنهایی که در تیم بهاروند بودند می‌خواهند به چه کسی رای بدهند. امیدوارم آرا به صورتی داده شود که خدشه‌ای به فوتبال ایران و انتخابات فدراسیون آن وارد نشود.

3308838 - اعضای مجمع فدراسیون فوتبال به «برنامه» رای بدهند نه به «قومیت»

کاظمی همچنین گفت: اعضای مجمع نباید بدون شناخت و بدون دیدن برنامه هر چهار کاندیدا رای بدهند. باید با شناخت کامل رای بدهند نه به صورت فله‌ای و قومیتی. به هر حال انتخابی که آنها می‌کنند برای ۴ سال ریاست فدراسیون را بر عهده خواهد داشت و باید فردی انتخاب شود که بتواند از عهده کار بربیاید.

کاظمی در خصوص موضوعاتی که پیرامون تماس‌ها و حمایت‌های علی کفاشیان به نفع یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال مطرح می‌شود گفت: رفتار کفاشیان درست نیست و نباید این اتفاقات رخ بدهد. البته شرایط فوتبال آنقدر جذاب است که خیلی از مدیران قبلی هم می‌خواهند به یک نوعی همچنان در فوتبال باشند یا اثر بگذارند.

این پیشکسوت قدیمی و باتجربه فوتبال ایران در پایان گفتگویش با مهر گفت: هرچند ممکن است که پای منافع مادی و معنوی هم وسط باشد، یک حالت دیگر هم دارد و آن اینکه امکان دارد آقایان خودشان را مدیون یکی از همین کاندیداها بدانند و برای اینکه بخواهند الطاف قبلی آنها را جبران کنند دست به چنین حرکاتی می‌زنند.