اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به اردبیل سفر می کنند

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به اردبیل سفر می کنند

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در کنار حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در استان اردبیل و بازدید از واحدهای تولیدی، صنعتی و نشست با فعالان حوزه‌های اقتصادی، قرار است وزیر اقتصاد، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی نیز به عنوان اعضای هیئت بلند پایه در این سفر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس را همراهی کنند.

وی تصریح کرد: ما در برخی از شهرستان‌ها نظیر نمین با مشکل جدی بیکاری روبه‌رو نیستیم چرا که به اندازه کافی واحدهای تولیدی در این شهرستان وجود دارد ولی تلاش بر این است که واحدهای راکد به چرخه تولید بازگردند.

مخالف حذف ارز ترجیحی هستم

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به وضعیت اقتصادی کشور و حذف ارز ترجیحی اشاره کرد و گفت: دولت مردمی کردن و توزیع عادلانه یارانه‌ها را مد نظر قرار داده ولی در همین زمینه باید به صراحت اعلام کرد که هیچ مشکلی در تأمین آرد و نان در کشور وجود ندارد.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: نانوایی‌ها با مراجعه به ادارات ذیربط می‌توانند به اندازه کافی آرد تهیه کنند و مردم نباید نگران افزایش قیمت نان، بنزین و دارو باشند چرا که به هیچ وجه اجازه افزایش قیمت این ضروریات مردم را نخواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بنده به عنوان مخالف حذف ارز ترجیحی اعلام می‌کنم که در دولت رئیسی خرابستانی را تحویل گرفته که آرام آرام سعی بر اصلاح فرآیندها دارد تا آثار حذف ارز ترجیحی در زندگی مردم بیشتر از این احساس نشود.

حجت‌الاسلام موسوی اضافه کرد: خط قرمز نمایندگان مجلس جلوگیری از افزایش قیمت نان، دارو و بنزین است و به هیچ وجه دولت اجازه افزایش نرخ این کالاها و مایحتاج را نخواهد داد.

وی اقدام مجلس و دولت را در آزاد کردن واردات گندم حرکتی ارزشمند اعلام کرد و ادامه داد: هیچ محدودیتی در ورود گندم به کشور از طریق بخش خصوصی وجود ندارد و سعی بر این است تا تعادل عرضه و تقاضا در بازار حفظ شود.

حجت‌الاسلام موسوی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: بهتر است هر چه سریع‌تر دولت زیرساخت صدور کارت الکترونیکی خرید کالاهای اساسی را برای مردم فراهم کند تا بیش از این مردم در تأمین کالاهای اساسی خود با مشکلی روبه‌رو نشوند.

وی دوندگی دولت را در اصلاح امور و جلوگیری از هدر رفت منابع و ریخت و پاش‌ها یادآور شد و تصریح کرد: امیدواریم با مردمی کردن یارانه‌ها جلوی رانت و فسادهای احتمالی گرفته شده و در این زمینه به هر قوانین و مقرراتی نیز نیاز باشد، مجلس آماده اصلاح این قوانین و مقررات است.

حجت‌الاسلام موسوی فعالیت‌های ۲ سال گذشته مجلس را مناسب ارزیابی کرد و گفت: همچنان افتخار می‌کنیم که در جایگاه مجلس، نایب رئیسی به نماینده شایسته استان اردبیل رسید و قطعاً در ۲ سال باقیمانده از عمر مجلس تلاش خواهیم کرد تا بخش عظیمی از مشکلات و گرفتاری‌های مردم برطرف شود.

حرکت رتبه‌بندی معلمان اقناعی نیست

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با تبریک و تکریم از زحمات و تلاش‌های معلمان به ویژه در ایام کرونا افزود: بر ارتقا حقوق معلمان تاکید داریم و امیدواریم به صورت جامع و کامل قانون رتبه‌بندی اجرا شود هر چند که این کار ما را قانع نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: جالب است برخی معلمان اعلام می‌کنند که با اجرای رتبه‌بندی متضرر می‌شوند که ما آمادگی اصلاح برخی از فرآیندهای قانونی را در این حوزه داریم.

حجت‌الاسلام موسوی با انتقاد از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق‌ها بازنشستگی در عدم پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان در سه ماه اخیر اضافه کرد: تاکید ما بر این است تا هر چه سریع‌تر احکام بازنشستگان صادر شود و حق و حقوق آنها متناسب با شأن و جایگاهشان ارتقا یابد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شایسته نیست بعد از گذشت سه ماه هنوز احکام بازنشستگان صادر نشده باشد و برخی از حقوق‌بگیران گرفتار مشکلات معیشتی باشند.

منبع : مهر