اعطای فرصت مطالعاتی به دانشجویان دکتری توسط قوه قضائیه

اعطای فرصت مطالعاتی به دانشجویان دکتری توسط قوه قضائیه

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، پژوهشگاه قوه قضائیه در نظر دارد در راستای ایجاد تعامل و تقویت ارتباط بین قوه قضائیه و مراکز علمی و تحقیقاتی و به منظور عملیاتی و کاربردی کردن دانش و یافته‌های دانشجویان دکتری و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در مسائل حقوقی و قضائی، شرایط استفاده از فرصت مطالعاتی در این پژوهشگاه را فراهم کند.

بهره‌گیری از توان و ظرفیت علمی دانشجویان دکتری و اعضای هیأت علمی در حل مسائل دستگاه قضائی و آشنایی آنان با مشکلات و معضلات قوه قضائیه، ترغیب پژوهشگران به انجام تحقیقات در محورهای مرتبط با نیازهای عینی دستگاه قضائی، استفاده مؤثر و مفید از امکانات و بانک‌های اطلاعاتی قوه قضائیه، انتقال یافته‌های جدید دانش و فناوری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به دستگاه قضائی از دیگر اهداف پژوهشگاه قوه قضائیه در اعطای فرصت مطالعاتی به دانشجویان دکتری و اعضای هیأت علمی است.

پژوهشگاه ضمن فراهم کردن دسترسی پذیرفته‌شدگان به اطلاعات و داده‌های پژوهشی مورد نیاز، از تجارب آنها در حوزه‌های تخصصی مرتبط با نظام مسائل قوه قضائیه بهره گرفته و دستاوردهای آنان را برای بهره‌برداری قضات، مدیران قوه قضائیه و جامعه حقوقی به چاپ خواهد رساند.

بر این اساس از علاقمندان واجد شرایط دعوت می‌شود با مراجعه به سامانه مدیریت پژوهش و نوآوری قوه قضائیه به نشانی www.ris.jri.ac.ir و ثبت نام در آن، ضمن مطالعه دقیق مفاد شیوه‌نامه‌های پیوست، موضوعات خود را بر اساس اولویت‌های نظام مسائل قوه قضائیه انتخاب و پس از تکمیل کاربرگ درخواست اولیه، مدارک و مستندات علمی و پژوهشی مورد نیاز را ارسال کنند.

متقاضیان همچنین می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای پژوهشگاه قوه قضائیه به نشانی www.jri.ac.ir بخش فرصت‌های مطالعاتی مراجعه کنند.