اعلام زمان سفر تکواندوکاران ایران به کره جنوبی و برنامه مسابقات

اعلام زمان سفر تکواندوکاران ایران به کره جنوبی و برنامه مسابقات

به گزارش خبرنگار مهر، دوازدهمین دوره رقابت‌های پومسه قهرمانی جهان طی روزهای اول تا چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به میزبانی کره جنوبی در شهر «گویانگ» برگزار خواهد شد.

تیم ملی پومسه ایران برای حضور در این دوره از رقابتها ساعت ۲۳:۴۵ روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه تهران را ابتدا به مقصد دوحه ترک می‌کند و پس از توقفی چند ساعته، از دوحه به سئول پرواز می کند و از آنجا راهی «گویانگ» می‌شود.

فاطمه سلمانی زاده، مرجان سلحشوری، آتوسا فرهمند، ساناز تقی پور، شیما نساجی، امیرعلی علیزاده، یاسین زندی، علی سلمانی، محمدتقی حاتمی، نادر خدامرادی، هادی ترکاشوند، علی نادعلی و حسین بهشتی ترکیب تیم ملی ایران در این مسابقات را تشکیل می‌دهند.

در گروه مردان احمد اخلاقی به عنوان سرمربی، نیما مهربانی به عنوان مربی و دربخش بانوان بدری اسدی در جایگاه سرمربی و فهیمه سلمانی زاده به عنوان مربی هدایت تیم ملی پومسه کشورمان را برعهده دارند.

مراسم بدرقه ملی پوشان پومسه برگزار شد

مراسم بدرقه ملی پوشان پومسه برای حضور در دوازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان، با حضور هادی ساعی رئیس فدراسیون، مسعود لشگری سرپرست دبیری، عشرت شاه محمدی سرپرست نایب رئیسی بانوان، مهروز ساعی مشاور امور بانوان فدراسیون تکواندو، جمعی از پیشکسوتان، خانواده شهید تکواندوکاراسدالله رسولی، کادر فنی و ملی پوشان پومسه رو در کنار مزار شهید گمنام آرمیده در فدراسیون تکواندو برگزار شد.

در ابتدای این مراسم ضمن تلاوت قرآن مجید و پخش سرود ملی کشورمان، هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو با اشاره به اهمیت رقابت‌های قهرمانی جهان، بیان کرد: به نوبه خودم از خانواده شهید رسولی تشکر می‌کنم که به جمع ورزشکاران تیم ملی پومسه آمده اند. از پدر و مادر شهید رسولی خواهش می‌کنم دعای خیر خود را بدرقه بازیکنان تیم ملی کنند. برای همه ملی پوشان آرزوی سلامتی و توفیق دارم. من شاهد تلاش بی وقفه شما در ایام ماه مبارک رمضان بوده ام و امیدوارم به یمن این ماه عزیز با دست پر از این میدان بزرگ و سخت به ایران برگردید.

او افزود: به یاد می آورم، تیم ملی کیوروگی در ماه مبارک رمضان برای اولین بار نایب قهرمان جهان شد و ملی پوشان شایسته کشورمان با زبان روزه این اتفاق خوب را رقم زدند. به خاطر دارم یک جسله تمرین قبل از افطار و یک جلسه بعد از افطار داشتیم و در نهایت نایب قهرمان شدیم.

در ادامه این مراسم، نادر خدامرادی کاپیتان تیم ملی پومسه به همراه سایر ملی پوشان سوگندنامه ورزشکاران را قرائت کردند. در این مراسم پومسه روهای کشورمان ضمن تجدید میثاق با شهید گمنام، پلاک‌های مزین به نام شهدای تکواندوی کشور را دریافت کردند. همچنین از سوی فدراسیون تکواندو از والدین شهید رسولی تجلیل و قدردانی شد.

برنامه زمانبندی این رقابت‌ها

طبق برنامه اعلام شده ورود تمامی تیم‌ها و داوران تا روز دوشنبه ۱۸ آوریل مصادف با ۲۹ فروردین ماه خواهد بود و تمرین تیم‌های شرکت کننده و جلسه هماهنگی داوران نیز روز ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه انجام می‌شود. ضمن اینکه چهارشنبه ۳۱ فروردین از ساعت ۹:۳۰ دقیقه به وقت ایران جلسه سرپرستان و مراسم قرعه کشی برگزار خواهد شد.

مسابقات قهرمانی جهان به صورت رسمی یکم اردیبهشت از ساعت ۴:۳۰ بامداد به وقت ایران برگزار و مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها ساعت ۱۳ همان روز آغاز می‌شود. مراسم اهدای مدال نیز بعد از پایان رقابت‌های روز اول انجام می‌شود. طبق برنامه اعلام شده، مسابقات همه روزه از ساعت ۴:۳۰ دقیقه بامداد به وقت تهران آغاز شده و تا پایان مسابقات و اهدا مدال‌ها ادامه خواهد داشت.

همچنین مراسم اختتامیه روز چهارم اردیبهشت برگزار می‌شود. نهایتاً پنجم اردیبهشت تیم‌های شرکت کننده «گویانگ» را به مقصد کشور خود ترک خواهند کرد.

منبع : مهر