اعلام ویژه برنامه‌های منطقه ۱۳ برای محرم

اعلام ویژه برنامه‌های منطقه ۱۳ برای محرم

محمدهادی علی‌احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای برنامه‌های سلامت ویژه عزاداران حسینی از برگزاری ویژه برنامه‌های سلامت با محوریت عاشورا و عزاداری امام حسین (ع) در محلات، مساجد و اماکن مذهبی خبر داد و گفت: همایش حسینیان دارای معلولیت همزمان با چهارشنبه افراد دارای معلولیت با ذکر اباعبدالله الحسین (ع) روز چهارشنبه، شب ششم محرم مورخ ۱۲ مرداد ماه با همکاری محله شهید اشراقی و حوزه ۱۹۲ شهید کلاهدوز در مزار شهدای گمنام واقع در خیابان سی متری نیروی هوایی برگزار می‌شود.

به گفته شهردار منطقه ۱۳، سلامت گشت عنوان دیگر برنامه‌های سلامت محور منطقه ۱۳ است که در قالب آن اعضای کانون‌های سلامت از اماکن مذهبی و تکایا قدیمی تهران بازدید می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: کودکان حسینی با هماهنگی مرکز فراموز روز دوازدهم محرم همراه با اجرای برنامه عزاداری و آموزش تغذیه سالم در بوستان خیام گرد هم می‌آیند.

علی‌احمدی به تداوم برنامه سه‌شنبه‌های سلامت مساجد اشاره و اظهار کرد: این طرح در ایام محرم و صفر با برپایی میز خدمت و کارگاه‌های آموزشی در مساجد باب المراد، امام حسن عسگری (ع)، اباعبدالله (ع)، علی بن موسی الرضا (ع)، انصارالحسین، امام حسن مجتبی (ع)، الحسین (ع)، امام محمد تقی، انبیا، لیله القدر، حسنی ادامه می‌یابد.

شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه، عزاداری‌های ماه محرم سلامت محور برگزار شود خاطرنشان کرد: ماسک و پروتکل‌های بهداشتی از موارد مهم عزاداری با توجه به ویروس کرونا محسوب می‌شود و در این راستا با هدف فرهنگ سازی محتویات آموزشی مجازی تهیه شده است.

وی به پویش اهدای خون در مرکز پیروزی اشاره کرد و گفت: مردم نوع دوست و عزاداران سرور شهیدان می‌توانند با اقتدا به فرهنگ نجات بخش اسلام و پیام ایثار نهضت عاشورا، با اهدای خون نجات یک انسان را پیشکش شهدای کربلا کنند.

علی‌احمدی، برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان سلامت در مکتب حسینی در سرای محلات، برپایی موکب سلامت و حضور کارشناسان در مراسم‌های مذهبی از فعالیت‌های اداره سلامت منطقه اعلام کرد.

منبع : مهر