افزایش سهمیه ایران در مسابقات سه‌گانه/ احتمال توبیخ بحرین برای عدم صدور ویزا

افزایش سهمیه ایران در مسابقات سه‌گانه/ احتمال توبیخ بحرین برای عدم صدور ویزا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، زهرا فتح‌اللهی نایب رئیس بانوان فدراسیون ترای‌اتلون (سه‌گانه) در گفت‌وگویی با برنامه «باشگاه بانوان» درباره صدور ویزا از طرف کشور بحرین و کارشکنی‌ آنان اظهار داشت: چندی پیش ما منتظر صدور ویزا از سوی بحرینی‌ها بودیم. بازیکنان تمرینات مداوم خود را داشتند و از آمادگی خوبی برای اعزام به مسابقات برخوردار بودند. با وجود پیگیری‌های مکرر تا لحظات آخر و وعده‌های دروغین، متأسفانه صدور ویزا انجام نشد و ما به مسابقات جهانی 2022 بیرمنگام آمریکا اعزام نشدیم.

وی ادامه داد: البته بیکار هم نبودیم. مکاتبات خود را با فدراسیون جهانی، آسیایی و کمیته ملی المپیک انجام دادیم. تنها کسانی می‌توانستند سهمیه حضور در ورد گیمز را داشته باشند که در مسابقات 2020 و یا 2021 سهمیه آسیایی داشته باشند، ولی با توجه به مساعدت فدراسیون جهانی و میزبانی ما در سال 2020 از مسابقات کاپ آسیایی، اجازه دادند ورزشکارانی را که سهمیه حضور در آن مسابقات را کسب کرده و رنکینگ جهانی را ارتقا داده بودند، در مسابقات جهانی آمریکا شانس حضور داشته باشند.

فتح‌اللهی با اشاره به این افتخار بزرگ افزود: با مکاتبات پیگیرانه و متعدد رئیس فدراسیون ترای‌اتلون (سه‌گانه) و مساعدت رئیس فدراسیون جهانی این رویداد به وقوع پیوست، چرا که در ابتدا اجازه حضور یک دختر را دادند، ولی با مکاتبات بعدی سه ورزشکار دیگر هم اضافه شد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون ترای‌اتلون (سه‌گانه) از توبیخ و جریمه‌های در نظر گرفته شده خبر داد و گفت: تقریباً هفتم آپریل یک جلسه‌ای در فدراسیون آسیایی برگزار خواهد شد که موضوع نامه اعتراض ما بررسی می‌شود. قطعاً محرومیت‌هایی را برای بحرین در نظر می‌گیرند. آنها نه تنها به ورزشکاران ما ویزا ندادند بلکه با فدراسیون عراق هم همین کار را انجام داده و ورزشکاران عراقی هم شانس حضور خود را در این رقابت‌ها از دست دادند.

او با تأکید بر اردوها و شرایط بازیکنان عنوان کرد: در حال حاضر ورزشکاران با یک مربی پرتغالی در حال تمرین هستند. پس از گرفتن مجوز حضور در این رقابت‌ها ارتباط خوبی با این مربی برقرار کرده و اطلاعاتی از بازیکنان را در اختیار او قرار دادیم. بچه‌ها هم با برنامه این مربی به کار خود ادامه می‌دهند. امیدوارم که یک اتفاق بسیار خوبی را رقم بزنیم.

فتح‌اللهی در پایان از امکانات برخی از رشته‌های سه‌گانه گفت: یکی از سختی‌های رشته دوچرخه‌سواری تجهیزات این رشته است. خود ورزشکاران این تجهیزات را در اختیار دارند و در کمپ تمرینی ورزشگاه آزادی تمرین خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم