افزایش قربانیان انفجار در بیمارستان بغداد؛  82 کشته و 110 زخمی

افزایش قربانیان انفجار در بیمارستان بغداد؛ 82 کشته و 110 زخمی

فارس: وزارت کشور عراق از افزایش شمار قربانیان انفجار در بیمارستان «ابن الخطیب» بغداد خبر داد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع)، به نقل از وزارت کشور عراق نوشت که شمار قربانیان آتش‌سوزی این بیمارستان به ۸۲ کشته و ۱۱۰ زخمی افزایش یافته است.

سرتیپ «خالد المحنه» سخنگوی وزارت کشور عراق، امروز (یک‌شنبه – ۲۵ آوریل) در گفت‌وگو با شبکه «العراقیه» تصریح کرد : «آتش‌سوزی در بیمارستان ابن الخطیب موجب شهادت ۸۲ نفر و زخمی شدن ۱۱۰ نفر از بیماران بستری در این بیمارستان و کارمندان آن شد. حال برخی از زخمی‌ها وخیم است.»

رسانه‌های عراقی بامداد یکشنبه از وقوع انفجاری در بیمارستان «ابن الخطیب» واقع در بغداد خبر دادند و علت این حادثه، انفجار کپسول اکسیژن در این بیمارستان محل بستری مبتلایان به «کووید۱۹» اعلام شد. بر اساس آماری که در ساعات اولیه پس از انتشار این خبر در رسانه‌ها منتشر شد، این انفجار  ۲۷ کشته و ۴۶ مجروح بر جای گذاشته بود.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق نیز با صدور بیانیه‌ای در واکنش به این انفجار گفت: «حادثه بیمارستان ابن الخطیب بر امنیت ملی عراق تأثیر می‌گذارد. این حادثه شاهدی بر عدم موفقیت است و نیاز به بررسی فوری دارد.سهل انگاری فقط یک اشتباه نیست، بلکه جرمی است که همه افراد سهل‌انگار باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرند. من خواستار نتایج تحقیقات در مورد حادثه بیمارستان ابن الخطیب ظرف ۲۴ ساعت و پاسخگویی افراد خاطی هستم».

وی همچنین به دلیل کشته و زخمی‌ شدن ده‌ها عراقی در بیمارستان ابن‌الخطیب، به مدت سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

در حال تکمیل…