امباپه؛ ظهور ستاره تیزپای فرانسه از خانواده‌ای ورزشی

امباپه؛ ظهور ستاره تیزپای فرانسه از خانواده‌ای ورزشی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کیلیان امباپه که یکی از ستاره‌های تیم ملی فرانسه به شمار می‌رود و دیدیه دشان برای جام جهانی 2022 قطر روی او و کریم بنزما حساب ویژه‌ای باز کرده است، دومین حضورش در رقابت‌های جام جهانی را با خروس‌ها تجربه خواهد کرد. این مهاجم 23 ساله در تاریخ 20 دسامبر 1998 در حالی در منطقه بوندی واقع در حومه شهر پاریس از پدری کامرونی‌الاصل و مادری الجزایری الاصل به دنیا آمد که کسی تصورش را هم نمی‌کرد که او روزی بتواند تبدیل به یکی از ستاره‌های جهان فوتبال شود. او در خانواده‌ای ورزشی بزرگ شد، پدر او مربی فوتبال بود و مادرش هم هندبالیست بود.

کیلیان که در تیم موناکو با سرعت مثال‌زدنی‌اش ستاره شد و در سال 2017 و در انتقالی 180 میلیون یورویی راهی پاری‌سن‌ژرمن شد، در همان سال 2017 بود که از سوی دیدیه دشان به تیم ملی فوتبال فرانسه دعوت شد و به واسطه استعدادی که داشت خیلی زود توانست خود را در جمع خروس‌ها جا بیندازد و تبدیل به یکی از ستاره‌ای اصلی این تیم شود. او در جام جهانی 2018 که اولین حضورش در این تورنمنت معتبر بود، چهار گل به ثمر رساند و نقش پررنگی در ثبت دومین قهرمانی فرانسه در تاریخ این رقابت‌ها داشت.

ستاره پاری‌سن‌ژرمن تاکنون در 59 بازی که برای تیم ملی فوتبال فرانسه به میدان رفته، آمار 28 گل‌زده را از خود برجای گذاشته است. او حالا در دومین حضورش در جام جهانی با فرانسه در گروه D به دنبال شروعی طوفانی در مصاف با تیم‌های دانمارک، استرالیا و تونس خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم