امتناع کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز ازحضور در اردوبه خاطر قرنطینه

امتناع کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز ازحضور در اردوبه خاطر قرنطینه

به گزارش مهر، اگرچه نوشاد و نیما عالمیان تنها بازیکنان اعزامی به قطر برای حضور در مسابقات تنیس روی میز گزینشی المپیک هستند اما اردوی آماده سازی آنها از امروز دوشنبه همراه با دیگر اردونشینان تیم ملی آغاز می‌شود.

آریا امیری، امین احمدیان، آروین روئین تن، حمیدرضا طاهرخانی و متین لطف الله نسبی نفراتی هستند که برادران عالمیان را در اردوی آماده سازی تیم ملی تنیس روی میز همراهی می‌کنند. در میان این افراد نام افشین نوروزی که معمولاً عنوان کاپیتانی تیم ملی را در اختیار دارد خالی است.

به گفته سرمربی تیم ملی تنیس روی میز، افشین نوروزی هم از نفرات دعوت شده به اردو بود اما به خاطر برخی مسائل مرتبط با پروتکل‌های بهداشتی و لزوم رعایت آنها از حضور در جمع اردونشینان امتناع کرد.

جمیل لطف الله نسبی در گفتگو با مهر در مورد دلیل غیبت افشین نوروزی در اردوی آماده سازی تیم ملی تنیس روی میز گفت: به دلیل شیوع کرونا، اردوی تیم ملی با رعایت صد درصدی پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود. بازیکنان پیش از ورود به اردو باید تست کرونا بدهند و در صورتی که نتیجه تستی مثبت شد، بازیکن آلوده از اردو کنار گذاشته می‌شود و برای او قرنطینه در نظر گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: حضور شبانه روزی در محل اردو تا زمان پایان تمرینات که ۵ اسفندماه است یکی دیگر از مواردی است که در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای اردوی آماده سازی تیم ملی تنیس روی میز در نظر گرفته شده است. پیش از این بازیکنان مجاز بودند که بعد از جلسه تمرینی محل اردو را ترک کنند اما در ایام کرونا از انجام این کار منع هستند.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز دلیل غیبت افشین نوروزی را همین مسئله عنوان کرد و ادامه داد: این مسئله‌ای است که افشین نوروزی به دلیل شرایط خانوادگی نمی‌توانست بپذیرد، برای وی حضور شبانه روزی در محل اردو مقدور نبود به همین دلیل در مجموع از حضور در اردو کناره گیری کرد.

وی با تاکید بر اینکه تمام نفرات دعوت شده به اردو تا زمان اعزام نوشاد و نیما عالمیان به قطر کنار آنها خواهند بود، خاطرنشان کرد: برادران عالمیان ۶ اسفندماه راهی قطر می‌شوند. طبق پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید فدراسیون جهانی، نفرات حاضر در قطر یک هفته و سه روز پیش از حضور در این کشور باید تست کرونا بدهند و نتیجه آن را اعلام کنند. بلافاصله پس از ورود به قطر هم از بازیکنان و همراهان‌شان تست گرفته می‌شود. در صورتیکه نتیجه‌ای مثبت باشد از حضور او در مسابقات جلوگیری شده و وارد قرنطینه می‌شود.

لطف الله نسبی در مورد مدت زمان در اختیار برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک تصریح کرد: فرصت‌مان خیلی زیاد نیست اما باید حداکثر استفاده را از آن داشته باشیم. به همین دلیل بلافاصله پس از اتمام لیگ اردو را آغاز می‌کنیم و به صورت متوالی تا زمان اعزام هم ادامه می‌دهیم. البته زود به قطر اعزام می‌شویم و تا زمان آغاز مسابقات گزینشی جهانی و آسیایی فرصت دو هفته‌ای داریم. در کل حدود یک ماه فرصت آماده سازی داریم که امیدواریم طی این مدت بتوانیم به نتایج خوبی بابت کسب آمادگی لازم برسیم.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با تاکید بر اینکه حضور نوشاد و نیما عالمیان در تورنمنت‌هایی که برای پیش از مسابقات گزینشی جهان و آسیا پیش بینی شده است (تورنمنت کانتندر و استار کانتندر) قطعی است در مورد پیش بینی خود از عملکرد این دو بازیکن برای کسب سهمیه المپیک گفت: کسب سهمیه از میادینی که آخرین فرصت همه پینگ پنگ بازان برای ورود به المپیک است، راحت نیست اما امید داریم بتوانیم با دست پُر از این میادین خارج شویم.