امدادرسانی به بیش از ۶۱ هزار نفر از شهروندان درگیر سیلاب در مرداد

امدادرسانی به بیش از ۶۱ هزار نفر از شهروندان درگیر سیلاب در مرداد

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به این که عملیات امدادرسانی در زمینه‌های مختلف در سطح کشور ادامه دارد، گفت: عملیات امدادرسانی هلال احمر در حوزه‌های مختلف ادامه دارد و در همین راستا ۱۲۶۶ چادر امدادی، بالغ بر ۲۱ هزار تخته پتو، بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ تخته موکت، ۱۷۵ بسته ظروف، ۳۴ هزار و ۲۱۰ کیلوگرم نایلون پوششی و ۱۱ هزار و ۶۹۶ بسته غذایی میان سیل زدگان توزیع شده است.

وی افزود: از تاریخ یک مرداد تا به امروز هلال احمر با بکارگیری نیرو و تجهیزات در سیلاب‌های ناشی از پدیده مانسون در سطح کشور فعال بوده و در ۲۴ استان متأثر از سیلاب مشغول خدمت رسانی به شهروندان بوده است. در همین زمینه مجموع مناطق عملیاتی متأثر از سیل ١٦۶۹ ناحیه در ۱۶۷ شهرستان بوده و ۱۳۸۶ روستا نیز درگیر سیلاب و آبگرفتگی شده اند. امروز نیز امدادرسانی در استان‌های اصفهان، البرز، تهران، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کهگیلویه بویراحمد، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان ادامه دارد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: ۱۵۳ محور مواصلاتی درگیر پدیده جوی و سیل شدند که در این مسیرها نیز جمعیت هلال احمر فعال بوده و ۴۵۳ خودرو گرفتار را نجات داده است. همچنین ۳ هزار و ۱۷ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند و برای بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ نفر شرایط اسکان اضطراری فراهم شد.

ولی پور خاطرنشان کرد: از ابتدای سیلاب مرداد ۱۴۰۱ تا به امروز ۶ هزار و ۲۰۰ نیرو در قالب ۱۳۹۳ تیم عملیاتی با بکارگیری ۱۰۲۴ خودروی عملیاتی و ۴۲۷ دستگاه پمپ و لجن کش در حال خدمت رسانی به شهروندان بودند که این عملیات تا زمانی که به کلیه شهروندان خدمت رسانی شود، تداوم خواهد داشت.

وی تاکید کرد: در مجموع تا به امروز نیروهای جمعیت هلال احمر به بیش از ۶۱ هزار نفر امدادرسانی کرده اند.

منبع : مهر