امروز هیچ قدرتی یارای تجاوز و تهاجم به ایران را ندارد

امروز هیچ قدرتی یارای تجاوز و تهاجم به ایران را ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه‌نیوز، در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر، آیین گرامیداشت این حماسه و عملیات بیت‌ المقدس که به روز مقاومت ایثار و پیروزی نام گرفته است، با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دانشگاه علوم و فنون نیروی زمینی در شهر اصفهان برگزار شد.

فرمانده کل سپاه در این مراسم با تأکید بر ارتقای آمادگی و توانمندی‌های به‌روزرسانی شده رزمی و دفاعی گفت: امروز اگر چه امکان جنگ به ویژه در زمین از دشمن سلب شده است، اما در هیچ شرایطی از خطای محاسباتی دشمن غافل نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: جهاد یک مسیر ادامه‌دار است و مادامی که دشمن با دندان‌های فشرده و قلب‌های مملو از کینه و عقده شکست‌ها و ناکامی‌ها در برابر ما صف‌آرایی کرده است، جهاد همچنان ادامه دارد.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: امنیت‌بخشی و امن‌سازی فضای کشور در شرایطی که شراره‌های آتش در سرزمین‌های دور و نزدیک اطرافمان زبانه می‌کشد، ارزش این جهاد را بیش از پیش روشن می‌کند.

وی بیان کرد: امروز هیچ قدرتی نه تنها یارای تجاوز و تهاجم به این سرزمین را نخواهد داشت که فکر چنین عملی نیز در ذهن او هرگز پایدار نخواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر بومی‌سازی و تولید انبوه قدرت رزمی و دفاعی و بروزرسانی آن در سپاه اظهار کرد: همه این قدرت، متعلق به مردم و در خدمت آنان و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

وی، سپاه را خادم ملت و خار چشم دشمن و درهم شکننده اراده و برهم زننده دسیسه‌ها و سد راه تهدیدات او توصیف کرد و افزود: سپاه سپر بلا و دژ مستحکم و پناهگاه امن مردم است.

سردار سلامی با برشمردن ابعاد جهاد و فعالیت امروز نیروهای سپاه و از جمله نیروی زمینی در میدان و تقدیم شهدایی گرانقدر گفت: نیروی زمینی در سنگر است و با تهدیدهای شناخته شده می‌جنگد تا از جنگ‌های بزرگ‌تر جلوگیری کند.

وی بیان کرد: نیروی زمینی ستون مستحکم امنیت ملی و ستون فقرات قدرت دفاعی سپاه است.

فرمانده کل سپاه خطاب به فراگیران، دانشجویان، فرماندهان اساتید و مربیان دانشگاه امیرالمؤمنین (ع) گفت: شما برای نبردهای احتمالی آینده آماده می‌شوید و هر چه بیشتر تجهیز و مهیا شوید، احتمال وقوع جنگ کمتر می‌شود.

وی افزود: دشمن قدرت شما را می‌آزماید و شما هنر شکست دشمن را به خوبی مشق می‌کنید و به میدان متصل هستید و تجربیات هم به خوبی منتقل می‌شود.

سرلشکر سلامی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در نوسازی آموزش‌ها و طرح‌های مطالعاتی جنگ‌های نوین و نوآوری و خلاقیت‌های آموزشی صورت گرفته، گفت: مسئولیت و رسالت بزرگی بر دوش همه ما است؛ سخن از ظهور یک تمدن به نام اسلام در این سرزمین و سخن از شکست قدرت‌های مستکبر جهانی و تعالی کشور است.

وی افزود: جاری شدن احکام و حدود الهی یکی از اهدافی است که با حاکمیت، محقق خواهد شد و باید راه برای تحقق اهداف الهی گشوده شود.

فرمانده کل سپاه همچنین یاد شهدا و ایثارگران استان اصفهان را گرامی داشت و از نقش ویژه این استان در دوران دفاع مقدس تجلیل کرد.

پیش از سخنان فرمانده کل سپاه، سردار مهدی سرور فرمانده دانشگاه امیرالمؤمنین (ع) گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این دانشگاه ارائه داد.

منبع : مهر