امضاء تفاهم نامه بنیاد کرامت رضوی با وزارت ورزش و بسیج ورزشکاران

امضاء تفاهم نامه بنیاد کرامت رضوی با وزارت ورزش و بسیج ورزشکاران

به گزارش مهر، تفاهم نامه سه جانبه همکاری با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور و علیرضا تاج فیروز مدیرعامل موسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی با حضور فرزاد فتاحی رئیس اداره ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در موسسه تربیت بدنی امضاء شد.

احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش ضمن تشکر از تشکیل این جلسه بیان کرد: امروز روز خیلی خوبی برای ورزش کشور است از بابت اینکه گام بزرگی در راه ورزش و معنویت برداشته می‌شود که منشا آن وجود مقدس حضرت رضا علیه السلام است. این ظرفیت به وجود آمده توسط آستان قدس رضوی پشتوانه عظیمی برای ورزش کشور است و باید قدردان این ظرفیت کم نظیر باشیم.

احمدی ادامه داد: هر کاری که با نام امام رضا علیه السلام پیوند بخورد ارزشمند و باعث افتخار است و این تفاهم نامه نشان می‌دهد که معنویت جایگاه مهمی در ورزش دارد. امکانات ورزشی ورزشگاه امام رضا ع از لحاظ کیفیت و زیرساخت بسیار نمونه است و از بعد فرهنگی و اجتماعی می‌تواند این ارزش را مضاعف کند. چون در یک محیط معنوی ورزش می‌کنیم و باید از آستان قدس ممنون و متشکر باشیم به لحاظ این ظرفیت کم نظیر چون هم روح و هم جسم را تقویت می‌کند.

وی افزود: خراسان رضوی یکی از قطب‌های اصلی ورزش کشور است و موسسه تربیت بدنی آستان قدس یک پشتوانه بزرگ برای ورزش این استان می‌باشد و با توجه به امکانات موجود، این موسسه می‌تواند نقش عمده در حوزه سلامت و نشاط و شادابی جامعه داشته باشد و این ظرفیت باید تبلیغ و به همه مردم معرفی شود.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه باید با نگاه عملیاتی دیده شود و همه فدراسیون‌ها با این تفاهم نامه می‌توانند با این موسسه همکاری نزدیک داشته باشند چون همه ابعاد مورد نظر در این تفاهم نامه دیده شده و این راهی هست برای ارتباط فدراسیون‌های ورزشی با آستان قدس و خصوصاً موسسه تربیت بدنی که آثار عمده و قابل ذکری خواهد داشت.

ورزشکاران عزیز ایران در میادین بین المللی موفقیت‌های خود را مدیون امام رضا علیه السلام می‌دانند و به همین جهت ایجاد فرصت برای ورزشکاران برای حضور در مشهد و زیارت حرم شریف رضوی که جزو مطالبات آنان است در این تفاهم نامه گنجانده شده است.

احمدی همچنین گفت: ترویج فرهنگ رضوی و علوی با اجرای طرح‌هایی چون ورزشکاران سفیر رضوی و خادمیار شدن مربیان محقق خواهد شد. امکانات موسسه ورزشی رضوی تمام ظرفیت‌های مورد نیاز فدراسیون‌های ورزشی را دارد و همینطور قابلیت برگزاری اردوهای تیم‌های ملی با همکاری این موسسه در مشهد امکان پذیر است. با توجه به این ظرفیت‌ها ما با مسابقاتی با جام امام رضا علیه السلام که با کمک این موسسه انجام شود بسیار موافق هستیم و این خودش هم یک کار فرهنگی محسوب می‌شود.