امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت دفاع و بنیاد ملی نخبگان

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت دفاع و بنیاد ملی نخبگان

به گزارش خبرگزاری مهر، با حضور امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت دفاع و معاونت علمی ریاست جمهوری با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های دو سازمان به امضا رسید.

بهره‌گیری از توانمندی‌های مستعدان و نخبگان در حوزه صنایع دفاعی و متقابلاً بکارگیری ظرفیت‌های وزارت دفاع در جهت اثرگذاری هرچه بیشتر نخبگان در زمینه استفاده بهینه از فناوری‌های پیشرفته روز در سطح ملی از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

در همین رابطه همکاری وزارت دفاع برای حمایت از پژوهش‌های استادیاران جوان با هدف حل مسائل علمی و تحصیل فناوری‌های نوپدید، ایجاد شرایط مناسب برای دانش‌آموختگان برتر در زمینه‌های مورد نیاز وزارت دفاع و استفاده از ظرفیت بنیادهای نخبگانی استانی برای رفع نیازهای پژوهشی مورد تأکید قرار گرفت.

همچنین حمایت وزارت دفاع برای تسهیل همکاری ارتباط بنیاد ملی نخبگان با زیرمجموعه‌ها، پشتیبانی از مخترعان دارای اختراع برگزیده بنیاد ملی نخبگان، همکاری در تشکیل هسته‌های دانشجویی مسئله محور و برگزاری رویدادهای رقابتی دانشجویی از دیگر تعهدات دو سازمان در اجرای این تفاهم‌نامه عنوان شد.

این تفاهم‌نامه برای مدت دو سال منعقد شده است که تمدید و بازنگری در مفاد آن (با اصلاح ویا تغییر) با توافق طرفین قابل انجام خواهد بود.

منبع : مهر