امیدوارم طارمی جایزه «پوشکاش» را بگیرد

امیدوارم طارمی جایزه «پوشکاش» را بگیرد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، شهاب الدین عزیزی خادم پس از بازگشت از خوزستان و حضور در آکادمی باشگاه فولاد خوزستان و هیئت فوتبال این استان به نکات مختلفی پرداخت.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره بازی‌های پیش روی تیم ملی گفت: در ابتدا باید بگویم فراموش نمی‌کنیم که سال گذشته و در چنین روزهایی فوتبال ملی در یک مخمصه تاریخی گرفتار بود، اما امروز به لطف خدا و تلاش‌های همه ارکان فدراسیون، کادرهای فنی تیم‌های ملی و بازیکنان ارزشمند ایران در رتبه نخست رنکینگ فیفا در آسیا و گروه مقدماتی جام جهانی هستیم و سال ٢٠٢١ را نیز با پیروزی‌های پیاپی پشت سر گذاشتیم و به عنوان یکی از تیم‌های بی شکست جهان، خود را در بالاترین سطح دنیا معرفی کردیم. اما نکته قابل توجه این است که برای تاریخ‌سازی، تحقق سریع‌ترین صعود به جام جهانی و جابجایی رکوردهای فوتبال ملی به پیروزی در بازی‌های پیش رو نیاز داریم. موضوعی که با اتحاد و همدلی ان‌شاء‌الله محقق خواهد شد.

عزیزی خادم پیرامون طرح استعدادیابی تصریح کرد: فلسفه کاری نو و جدیدی در فدراسیون فوتبال و مسیر استعدادیابی لحاظ شده که از شعارهای انتخاباتی بنده در سال گذشته هم بود و به همت همکارانم در بخش‌های مختلف فدراسیون این کار به خوبی در حال انجام است. برای توسعه متوازن فوتبال در کشور، استعدادیابی به عنوان پیش نیاز اساسی باید به درستی مدیریت شود و الزامی است.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی جهت اجرایی شدن “ایران کاپ” که طرحی در ابعاد ملی به شمار می‌آید، می‌توانیم بار استعدادیابی را در سال‌های آینده کمتر کنیم و سریع‌تر به توسعه و رشد متوازن و همگانی در فوتبال برسیم. ما در پی عملیاتی شدن شعار “فوتبال برای همه” هستیم و البته در این مسیر باید کنار یکدیگر قرار بگیریم و تلاش کنیم و با اتحاد کارها را جلو ببریم.

عزیزی خادم در رابطه با ایران کاپ افزود: گفتمان این فدراسیون، گفتمان توسعه است. در این مسیر ایران کاپ هم از ابزارهای توسعه است که می‌تواند به عنوان یک عامل وحدت آفرین در ایران مطرح شود. به این دلیل که هم باعث ایجاد توسعه متوازن در کشور می‌شود و هم اتحاد ملی را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر قومیت‌های متنوع و استان‌های مختلف در این چارچوب کنار هم قرار می‌گیرند و یک‌صدا و یک‌دل کارها را به پیش می‌برند.

وی در مورد مهدی طارمی عقیده دارد این مهاجم زحمات زیادی برای فوتبال ملی ایران کشیده است. او در ادامه به موضوع حضور این مهاجم در بازی‌های آینده تیم ملی هم پرداخت و گفت: شخصاً امیدوارم مهدی برنده جایزه پوشکاش (زیباترین گل سال جهان) باشد. او از چهره‌های اخلاق مدار، منظم، متعهد و زحمتکش فوتبال ایران است که افتخارات زیادی را برای فوتبال ما به دست آورده و یکی از سفیران فوتبال ایران و قاره آسیا در سطح جهانی است. مشکل طارمی حاد نبود، امیدواریم که در اردوی بعدی شاهد حضور او باشیم. آن چیزی که برای ما مهم بوده و هست و خواهد بود، نظم و احترام متقابل است. موضوعی که از الزامات تیم ملی به حساب می‌آید. حفظ حرمت‌ها و نگاه حرفه‌ای از نکاتی است که باید رعایت شود و همه به آن پایبند باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال در خاتمه بیان کرد: از کادر فنی تیم ملی حمایت می‌کنیم. فدراسیون از اصول حرفه‌ای و اخلاقی خودش عدول نمی‌کند و از تصمیمات سرمربی هم در چارچوب رفتار حرفه‌ای حمایت خواهد شد. امیدواریم که همه ما در راستای رفتار حرفه‌ای حرکت کنیم. ارزش‌های اخلاقی برای ما مهم است. امیدواریم که طارمی هم در اردوهای بعدی کنار تیم ملی باشد. یادمان نمی‌رود که برای رسیدن به این مرحله از یک تنگنای تاریخی عبور کردیم. تیم عراق که حریف بعدی ما در بازی روز ٧ بهمن ماه است، سال پیش همین موقع جایی ایستاده بود که می‌توانست تیم ملی فوتبال ایران را حذف کند؛ اما امروز به لطف الهی تیم ملی ایران سال ٢٠٢١ را بدون هیچ شکستی پشت سر گذاشت و در نتیجه گیری جزو تیم‌های برتر جهان بود. در ادامه امیدواریم که سال ٢٠٢٢ هم بتوانیم این روند را ادامه بدهیم. امسال، سال جام جهانی است؛ برای ما خیلی مهم است بتوانیم تمام تلاش‌مان را در راستای تاریخ سازی و جابجایی رکوردهای تاریخی فوتبال ایران انجام دهیم و بهترین نتیجه را برای فوتبال ملی ایران به دست بیاوریم.

منبع : مهر