انتقال درختان پروژه پل غیر همسطح بزرگراه شهید باقری – فرجام

انتقال درختان پروژه پل غیر همسطح بزرگراه شهید باقری – فرجام

فارس: حمیدرضا فرخی درباره انتقال و جابجایی درختان پروژه پل غیر همسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام اظهارداشت:  انتقال و جابجایی درختان یا «روت بال» روشی جدید و نوین در کاشت درختان است که در این روش درختان چندساله و دارای ریشه های گسترده و زیاد بدون آسیب دیدگی ریشه و تنه به همراه خاک اطراف آن از محل پرورش به مکان کاشت مورد نظر با نهایت دقت  منتقل می شوند.

وی افزود: با توجه به آغاز عملیات اجرایی پروژه پل غیر همسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام و خیابان 196 جابجایی درختان این پروژه بر اساس رای کمیسیون ماده 7 در حال انجام است.

فرخی افزود: علاوه بر این پروژه، هم اکنون عملیات انتقال و جابجایی درختان خیابان هنگام در حال انجام بوده و تاکنون بیش از 150 اصله درخت روتبال از نوع زبان گنجشک و اقاقیا پیوندی به خیابان هنگام حاشیه بوستان جنگلی لویزان با نهایت دقت منتقل و کاشت شده اند.

معاون خدمات شهری منطقه 4 تهران در پایان گفت: رسیدگی به فضای سبز شهری از سویی به دلیل زیبایی و آراستگی شهری مورد اهمیت بوده و از سوی دیگر مبحث مبارزه با آلودگی هوا را باعث می شود، از این رو رسیدگی به این مهم از اولویت های مدیریت شهری به شمار می رود.

انتهای پیام/