انهدام اعضای باند زورگیر طلا در تهران/ بازداشت مجدد عضو باند "دیوار چین"

انهدام اعضای باند زورگیر طلا در تهران/ بازداشت مجدد عضو باند "دیوار چین"

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ سردار علیرضا لطفی با اعلام خبر انهدام اعضای باند زورگیر طلا در تهران، در تشریح این خبر اظهار کرد: یکی از اعضای باند “دیوار چین” که سابقاً توسط پلیس دستگیر شده بودند، مجدداً با تشکیل باندی، کیف حاوی سه کیلو و 400 گرم طلا را سرقت کرده بود اما در کمتر از 10 روز توسط کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی بازداشت شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان کرد: 20 مهر امسال با شکایت مردی طلافروشی درباره سرقت کیف دستی‌اش که حاوی سه کیلو و 400 گرم طلا بود، تحقیقات توسط مأموران پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد.

وی ادامه داد: شاکی عنوان کرد که به همراه همکارش زمانی که قصد داشت سوار بر خودروی پژو 207 خود در خیابان ظفر شوند، چهار مرد جوان که صورت‌هایشان را پوشانده بودند با تهدید، کیف حاوی سه کیلو و 400گرم طلا را سرقت کرده بودند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران به بازبینی دوربینهای مداربسته اطراف محل سرقت پرداختند. در بازبینی تصاویر دوربین‌ها، کاراگاهان پلیس موفق به شناسایی یکی از متهمان به نام جلال شدند، بررسی‌ها نشان داد جلال یکی از اعضای باند دیوار چین (باندی که چندین سال قبل اقدام به سرقت از طلافروشان و مشتریان صرافی‌های می‌کردند و توسط پلیس دستگیر شدند) است که با تشکیل باندی، اقدام به سرقت طلا کرده است.

لطفی بیان کرد: با شناسایی یکی از متهمان این پرونده، پس از هماهنگی‌های قضائی، کارآگاهان پایگاه سوم وارد عمل شدند و مرد جوان را در مخفیگاهش در شرق تهران بازداشت کردند. با دستگیری جلال، همدستان دیگر او نیز شناسایی و در چندین عملیات جداگانه بازداشت شدند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک کیلو و 800 گرم طلا و 115 هزار دلار کشف شد، در ادامه متهمان به سرقت 3 کیلو و 400 گرم طلا اعتراف کرده و بیان کردند که یک کیلو و 600 گرم از طلاها را در بازار به فروش رسانده و پول حاوی حاصل از فروش طلاها را دلار خریده‌اند.

وی متذکر شد: تحقیقات برای دستگیری سایر جرایم احتمالی اعضای این باند ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم