انهدام باند سارقان منازل ویلایی/ دستگیری۳متهم و اعتراف به ۱۵ سرقت

انهدام باند سارقان منازل ویلایی/ دستگیری۳متهم و اعتراف به ۱۵ سرقت

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت از منازل ویلایی در محله امام زاده داود و کن رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان را تیمی از مأموران کلانتری این محل‌ها بر عهده گرفتند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه مأموران کلانتری امامزاده داود در تحقیقات و پی جویی های انتظامی به دست آوردند سرقت‌ها توسط یک زن و مرد راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی سواری پراید رخ داده است افزود: در تحقیقات میدانی و پالایش اطلاعات به دست آمد تصاویری از متهمان و مشخصات خودرو آنان به دست آمد و اطلاعات به دست آمده در اختیار تیم‌های مختلف کلانتری‌های این مناطق قرار گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بیان داشت: با افزایش گشت زنی‌های انتظامی تردد خودروهای عبوری تحت کنترل در آمد تا اینکه گشت انتظامی کلانتری امامزاده داود موفق شدند خودروی سارقان را هنگام تردد در اطراف خانه ویلایی مشاهده و بلافاصله خودرو را توقیف کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: هر ۲ متهم دستگیر و در بازجویی‌های انتظامی به ۱۵ فقره سرقت مشابه با همکاری یکدیگر اعتراف و اظهار داشتند با همکاری همدست دیگرشان که از اتباع کشورهای همسایه است خانه‌های خالی از سکنه را شناسایی و در فرصت مناسبی اموال با ارزش آن را سرقت می‌کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: همین اطلاعات کافی بود تا مأموران کلانتری در ادامه تحقیقات پلیسی، متهم دیگر پرونده را در مخفیگاهش دستگیر و با تکمیل تحقیقات تکمیلی هر سه متهم به دادسرا روانه شدند.

سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به شناسایی مال باختگان این سرقت‌ها خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای شناسایی سایر مرتبطان به پرونده ادامه دارد.

منبع : مهر