انهدام باند موبایل قاپی و زورگیران تلفن همراه

انهدام باند موبایل قاپی و زورگیران تلفن همراه

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ، کارآگاه سعداله گزافی بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه قاپ زنی و زورگیری در مناطق غرب و شمال غرب تهران توسط راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش، کشف و پی جویی سرقت‌ها به کارآگاهان معاونت مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی عنوان کرد: با تجمیع پرونده‌های مشابه و پالایش اطلاعات به دست آمده توسط کارآگاهان، مشخص شد متهمان از سارقان سابقه دار حرفه‌ای می‌باشد و به دفعات مختلف تحمل حبس داشته‌اند.

جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ ابراز داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از شناسایی هویت و مخفیگاه متهمان با هماهنگی‌های قضائی، موفق شدند طی یک عملیات ضربتی هر ۲ سارق را دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دهند.

گزافی ادامه داد: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی، در تحقیقات انجام شده صراحتاً به ارتکاب سرقت‌های متعدد تلفن همراه از شهروندان به شیوه قاپزنی و زورگیری در غرب و شمال غرب تهران با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه با تلاش و پیگیری کارآگاهان متهمان به ۶۰ فقره سرقت پس از آزادی از زندان اعتراف و اظهار داشتند اغلب گوشی‌های مسروقه را به مال خر معینی فروخته‌اند.

گزافی از شناسایی و دستگیری مال خر اموال مسروقه خبر داد و گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جزئیات پرونده و شناسایی مال باختگان در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.