انگیزه‌های بانوان المپیکی برای درخشش در پاریس/هدف شادی مردم ایران

انگیزه‌های بانوان المپیکی برای درخشش در پاریس/هدف شادی مردم ایران

به گزارش خبرنگار مهر، در فاصله چند ماه مانده تا بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس، پنج بانوی ملی پوش ایران که سهمیه حضور در این دو رویداد بزرگ را کسب کرده اند، مورد حمایت گراد قرار گرفتند تا بتوانند با انگیزه و انرژی بیشتری خود را برای حضور در پاریس آماده کنند.

فرزانه فصیحی، شرمینه چهل امیرانی، هاجر صفرزاده، هانیه رستمیان و فاطمه امینی پنج ملی پوش بانوی ایرانی با حضور در نشست خبری به تشریح برنامه ها و اهداف خود برای حضور در این دو رویداد پرداختند.

انگیزه‌های بانوان المپیکی برای درخشش در پاریس/هدف شادی مردم ایران

فصیحی: حضور در المپیک افتخار بزرگی است

فرزانه فصیحی در مورد حضورش در المپیک گفت: دوست داشتم فقط آنجا حضور داشته باشم و برای دختران ایرانی کاری انجام دهم اما متأسفانه نشد. کار سختی در المپیک در پیش داریم فینال صد متر فینال سیاه‌پوست ها است. امسال با سهمیه ای که خودم گرفتم عازم پاریس می‌شوم که کار بزرگی است.

فصیحی خاطرنشان کرد: فینال سختی است اما تلاش می‌کنم که بهترین خودم باشم. از همه می‌خواهم برای دختران ایرانی دعا کنند که با همه وجودشان تلاش می‌کنند تا موفق شوند.

دونده ملی پوش ایران در پایان گفت: برخی می‌گویند مدالت کجاست؟ من می گویم همین‌که به المپیک رفتیم، کار بزرگی است. خیلی‌ها آرزوی رفتن به المپیک را دارند. همین که به المپیک رسیدیم جای ستایش دارد.

انگیزه‌های بانوان المپیکی برای درخشش در پاریس/هدف شادی مردم ایران

رستمیان: با تمام وجودم تلاش می کنم

هانیه رستمیان درباره مسابقات پیش روی تیراندازی ایران گفت: دو مسابقات جهانی داریم اولین مسابقات فروردین در برزیل است که آخرین مسابقات کسب سهمیه المپیک است و بچه‌ها تلاش سهمیه‌های بیشتری کسب کنند. من هم در این مسابقات حضور دارم و برای کسب تجربه رقابت می‌کنم. پس از آن مسابقات جهانی مونیخ است و افرادی که سهمیه گرفته اند در این رقابت‌ها حاضر می‌شوند که قبل از المپیک است و اهمیت زیادی دارد.

وی خاطرنشان کرد: آماده سازی تیراندازی نیاز به اردو و تجهیزات دارد اما متأسفانه تا الان نتوانسته ایم اردوی برون مرزی داشته باشیم.

رستمیان درباره اردوی هانوفر آلمان گفت: متأسفانه فدراسیون موفق به گرفتن ویزای آلمان نشد اما ویزای من بخاطر سفرهایی که داشته ام صادر شد و قرار است تصمیم بگیرند من به تنهایی عازم این مسابقات بشوم یا خیر. اگر کمیته المپیک حمایت کند می‌توانم به این اردو اعزام شوم؛ با این اوصاف تنها امید ما مسابقات مونیخ است.

وی درباره نقش مدال طلای جواد فروغی در افرایش توجهات به تیراندازی، گفت: مدال آقای فروغی مدال خوبی بود و خیلی امیدوار شدیم نگاه‌ها به تیراندازی تغییر کند و حمایت‌ها بیشتر شود. مسؤولان تا جایی که می‌توانند تلاش دارند اما مشکلات مالی و مشکلات مربوط به تحریم‌ها به قدری زیاد است که پس از مدال آقای فروغی هم تغییراتی در توجه به این رشته به اندازه کافی نشد.

وی درباره کمبود سلاح برای تیراندازی ایران گفت: تجهیزات در رشته ما خیلی تأثیرگذار است ما در سلاح‌های بادی مشکلی نداریم اما سلاح‌های خفیف را چون تحریم هستیم به ما نمی‌فروشند.نیروهای مسلح سلاح‌های ما در رشته تپانچه را دارند. امیدوارم برای سایر سلاح‌ها نیز کمک شود تا در اختیار ما قرار گیرد.

رستمیان درباره هدفش از حضور در المپیک گفت: رشته تیراندازی قابل پیش بینی نیست. کار سختی داریم اما قول می‌دهم تمام تلاشم را بکنم. دومین تجربه حضورم در المپیک است. در همه مسابقات امسال به فینال رسیدم و امیدوارم در المپیک هم به مرحله فینال برسم.

انگیزه‌های بانوان المپیکی برای درخشش در پاریس/هدف شادی مردم ایران

امینی: برای شادی دل مردم ایران می جنگیم

فاطمه امینی دیگر بانوی المپیکی کشور نیز در خصوص حضور در المپیک گفت: کار خیلی سختی داریم و می‌خواهیم برای شادی دل زنان مردان ایران گام‌های مهمی را برداریم. به هر حال رقیبان سرسختی داریم که باید در مسیر المپیک با آنها رقابت داشته باشیم.

بانوان المپیکی ایران گام بزرگی برمی دارند

زعیم زاده مدیرعامل کارخانجات گراد نیز که ورزشکار بانوی ایران را مورد حمایت قرار داده اند در مورد دلیل این اقدام گفت: از مدت‌ها قبل برند ما روی حمایت از ورزشکاران کار کرده بود و حالا قصد داریم به بانوان المپیکی بپردازیم که کار بزرگی را با تمام سختی‌ها انجام می‌دهند.

انگیزه‌های بانوان المپیکی برای درخشش در پاریس/هدف شادی مردم ایران