اوج گیری کرونادر آذربایجان غربی/تعداد بیماران بستری به۴۷۸نفر رسید

اوج گیری کرونادر آذربایجان غربی/تعداد بیماران بستری به۴۷۸نفر رسید

جواد آقازاده در گفتگو با مهر در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۳۹۳ نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان افزوده شده است.

وی با بیان اینکه از ۱۰ روز گذشته روند افزایشی روزانه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان رو به افزایش است، ادامه داد: کاهش تعداد شهرهای آبی در استان به همراه افزایش آمار بستری‌ها، نشان دهنده کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اوج گیری دوباره ویروس کرونا است.

آقازاده با بیان اینکه نزدیک به ۲۰ درصد آنان در مراکز درمانی تحت درمان قرار گرفته اند، اضافه کرد: با اضافه شدن ۸۱ بیمار کرونایی دیگر، کل بستری‌های ناشی از سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۴۷۸ نفر رسید که از این تعداد، ۲۵۴ نفر مشکوک و ۲۲۴ نفر مبتلا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اضافه کرد: همچنین از کل بستری شدگان، ۱۳۷ نفر شامل نزدیک ۳۰ درصد آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بوده و ۳۱ نفر نیز به ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده از فوت چهار نفر دیگر شامل ۲ نفر در خوی و ۲ نفر در سلماس بر اثر ابتلاء به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اظهار کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان به سه هزار و ۵۸۰ نفر افزایش یافت.

وی تاکید کرد: رعایت پروتکل‌ها مهمترین ضرورت مقابله با کرونا در وضعیت کنونی است و دوری از دورهمی های خانوادگی در کنار استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی، می‌تواند از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کند.

آقازاده یادآور شد: در حال حاضر وضعیت شهرهای چالدران و پلدشت آبی، شهرهای ارومیه، نقده، اشنویه، خوی و میاندوآب نارنجی و شهرهای سلماس، پیرانشهر، تکاب، ماکو، چایپاره، سردشت، مهاباد، بوکان، شاهین دژ و شوط از تاریخ ۲ اسفند ماه به صورت زرد خواهد بود.