ایران، روسیه و چین رزمایش دریایی مشترک برگزار خواهند کرد

ایران، روسیه و چین رزمایش دریایی مشترک برگزار خواهند کرد

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، «لوان ژاگاریان» سفیر روسیه در تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرد که روسیه، ایران و چین رزمایش نظامی مشترکی موسوم به «چیرو» (CHIRU) را در خلیج فارس در بازه زمانی اواخر سال جاری و یا اوایل سال آینده میلادی، برگزار خواهند کرد.

ژاگاریان در همین رابطه گفت: در پایان سال جاری یا اوایل سال آتی، رزمایش سالانه مشترک «چیرو» در منطقه خلیج فارس برگزار خواهد شد. کشتی‌های جنگی روسی، ایرانی و چینی در این تمرین نظامی شرکت می‌کنند. هدف اصلی این رزمایش، تمرین کردن اقدامات (لازم) جهت حصول اطمینان از ایمنی حمل و نقل بین المللی و مبارزه با دزدان دریایی است.

وی همچنین ذکر کرد که تمهیدات و آماده سازی برای مسابقه عمق، که در بازی‌های بین المللی ارتش ۲۰۲۱ در بندر چابهار ایران برگزار می‌شود، در حال تکمیل است.

سفیر روسیه در تهران اضافه کرد: به همراه روسیه و ایران، چین، هند، سوریه و ونزوئلا نیز در آن شرکت خواهند کرد. قرار است مسابقه‌ای نیز بین تیم‌های غواصی نیروهای مسلح این کشورها برگزار شود. نمایندگان فرماندهی نیروی دریایی روسیه در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این مسابقه حضور خواهند یافت.