بازداشت یک نظامی ارمنستان در منطقه مرزی جمهوری آذربایجان

بازداشت یک نظامی ارمنستان در منطقه مرزی جمهوری آذربایجان

به گزارش مهر به نقل از تاس، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه‌ای از بازداشت یک عضو سرویس نظامی ارمنستان خبر داد که به گفته باکو، در عملیات مین گذاری در قلمرو خاک جمهوری آذربایجان نقش داشته است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد: در تاریخ هشتم ژوئن، یک عضو تیم تخریب ارمنستان از شرایط ناپایدار آب و هوایی منطقه استفاده کرده و به قلمرو ما در منطقه «لاچین» واقع در مرز میان آذربایجان و ارمنستان وارد شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: با هوشیاری واحدهای ارتش آذربایجان مستقر در این مسیر، یک عضو تیم – «آرتور کارتانیان» – بازداشت شد. اعضای دیگر تیم عقب نشینی کرده و قلمرو (آذربایجان) را ترک کردند.

وزارت دفاع آذربایجان همچنین اعلام کرد: طبق تحقیقات اولیه، تیم تخریب برای مین گذاری در قلمرو ما به آنجا آمده بود.

این در حالیست که ایروان تا کنون در این باره واکنشی نشان نداده است.

لازم به ذکر است اوضاع در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان در استان‌های «گغارکونیک» و «سیونیک» از تاریخ ۱۲ ماه می همچنان متشنج است.

در تاریخ ۲۷ ماه می، جمهوری آذربایجان از بازداشت ۶ نظامی ارمنستانی که به گفته آنها برای عبور از مرز برای یک مأموریت خرابکارانه تلاش می‌کردند، خبر داد.

طرف ارمنستانی موضوع بازداشت را تأیید؛ اما اعلام کرد که افراد بازداشت شده در حال انجام امور مهندسی در نزدیکی مرز در استان «گغارکونیک» بوده‌اند.

«نیکول پاشینیان» کفیل نخست وزیری ارمنستان نیز بازداشت نیروهای کشورش توسط جمهوری آذربایجان را به معنای ربودن نیروهای نظامی ایروان توسط باکو خواند.