بازگشت حیات به کارخانه قطعات فولادی/ احیای ۲ شرکت در ماه

بازگشت حیات به کارخانه قطعات فولادی/ احیای ۲ شرکت در ماه

به گزارش مهر، بابک ترکی، رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران از احیا و راه اندازی کارخانه قطعات فولادی با تلاش دستگاه قضائی خبر داد و عنوان کرد: در راستای وظیفه ذاتی خود و تحقق شعار امسال و منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ریاست قوه قضائیه، اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران جهت احیا و راه اندازی شرکت‌های ورشکسته، تعطیل و نیمه تعطیل اقداماتی را انجام داده است.

رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران خاطرنشان کرد: یکی از این شرکت‌ها کارخانه قطعات فولادی ایران با زیربنای ۱۰ هکتار و بالغ بر ۱۲ گروه تولیدی با محصولات مختلف تولیدی است که یکی از بزرگترین کارخانه‌ها در استان البرز و تهران محسوب می‌شود که از ۱۵ سال پیش کاملاً تعطیل شده بود.

وی اظهار کرد: اقدامات اولیه برای احیا و راه اندازی این شرکت تولیدی توسط اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران انجام شد و با توجه به توافقات کتبی که با مالک صورت گرفته در زمانبندی مورد توافق یکی از خطوط تولیدی این شرکت که بخش صنایع مفتولی بوده در نخستین ماه سال ۱۴۰۰ راه اندازی شده و در صورت راه اندازی کامل ۱۲ گروه تولیدی در واحد تولیدی مذکور، این شرکت نقش بسیار مهمی در اقتصاد استان‌های البرز و تهران خواهد داشت.

ترکی در ادامه بیان کرد: این اداره با مطالعاتی که روی پرونده‌های شرکت‌های ورشکسته انجام داده، مقدمات احیا بسیاری از شرکت‌های بزرگ تولیدی در کشور را فراهم کرده است و بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، در سال جاری با رفع موانع تولید هر ماه حداقل یک یا دو شرکت را احیا و راه اندازی خواهیم کرد.

رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران در ادامه اظهار کرد: موضوع ورشکستگی یک موضوع گریزناپذیر در فعالیت‌های اقتصادی است و چون یک قانون حمایتی محسوب می‌شود، گاهاً سبب سواستفاده‌هایی نیز می‌شود.

وی در پایان گفت: یکی از دغدغه‌های اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران، حفظ نیروهای کارگری و جذب نیروهای جدید است و با توجه به بخشنامه‌ای که صادر شده واحدهای تولیدی مذکور، با استخدام نیروهای جدید از حمایت‌های حقوقی و قضائی برخوردار خواهند شد.