بانوان تکواندو در آستانه تاریخ‌سازی/ ‏‬۶ تکواندوکار و کسب ۶ مدال

بانوان تکواندو در آستانه تاریخ‌سازی/ ‏‬۶ تکواندوکار و کسب ۶ مدال

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا جمعه سوم تیرماه با حضور ۲۹۹ تکواندوکار از ۳۴ کشور به میزبانی کره جنوبی در شهر «چانچئون» آغاز شد.

تیم ملی بانوان ایران با ۶ تکواندوکار راهی این مسابقات شد که حاصل تلاش نمایندگان ایران سه مدال طلا، دو نقره و یک برنز بود.

در طول دوران حضور بانوان ایران در تاریخ مسابقات قهرمانی آسیا این برای اولین بار است که تیم ملی تکواندو ایران چهار نماینده در بازی‌های پایانی دارد و موفق به کسب سه مدال طلا در یک دوره از مسابقات می‌شود.

ناهید کیانی، زهرا پوراسماعیل و اکرم خدابنده سه طلا، مبینا نعمت زاده و نسترن ولی زاده ۲ مدال نقره و زهرا شیدایی هم یک مدال برنز برای تیم ملی بانوان کشورمان در این دوره از مسابقات کسب کردند.

در جدول توزیع مدال‌ها نیز بانوان ایران در فاصله یک روز به پایان بازی‌ها با کسب ۳ طلا، ۲ نقره و یک برنز صدر جدول رده بندی را به خود اختصاص داده‌اند و بخت نخست کسب عنوان قهرمانی هستند. کره جنوبی با دو طلا، یک نقره و دو برنز در جای دوم است و چین با دو طلا، یک نقره سوم است.

در مبارزات روز پایانی، تکواندوکاران وزن ۶۷- کیلوگرم زنان به میدان می‌روند که ایران نماینده‌ای ندارند. طبق قرعه هم تکواندوکاران کره جنوبی و چین دور نخست باید با هم پیکار کنند. نتیجه نهایی این وزن تعیین کننده رده بندی نهایی کشورها در بخش بانوان خواهد بود.

هدایت تیم ملی تکواندو بانوان بر عهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ندا زارع و مهروز ساعی به عنوان مربی است.

منبع : مهر